MURAT AÇIL CHP ATAŞEHİRDE GÜNDEM SİVAS

Sivas'ta yaşanan trafik kazası sonucu hayatını kaybeden  İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl sevenleri tarafından bugün sonsuzluğa uğurlandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdadaroğlu’nun da katıldığı cenazede genç yaşta yaşamını yitiren Açıl için göz yaşları sel oldu. 

 

Sivas'ta hafif ticari araç ile otomobilin çarpışması sonucu CHP'li İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl hayatını kaybetmişti. Bugün CHP’li Açıl için  Garip Dede Cemevi’nde cenaze töreni gerçekleştirildi. Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde Açıl’ın belediye başkanı olduktan sonra yaptığı başarılı çalışmaları ifade edildi.

 

 

Özellikle pandemi döneminde yüzlerce kişinin ihtiyacına cevap vermesiyle bilinen Açıl, kadınlarla ilgi çalışmalarıyla da anıldı. Murat Açıl’ın cenazesine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, CHP örgüt üyeleri ve Açıl’ın ailesi katıldı. Türkülerle uğurlanan CHP’li Açıl’ın cenazesi  Sivas – İmranlı da olduğu gibi İstanbul’da sevenlerini yasa boğdu.