ae54669f4d994a46b210e3be2f3020d5

 

Ataşehir Belediyesi olası yangın felaketlerine hazırlıklı olmak amacıyla hizmet binasında tahliye ve söndürme tatbikatı düzenledi.

 

Ataşehir Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından İBB Kadıköy İtfaiye Grup Amirliği ile birlikte ortaklaşa belediye hizmet binası önünde “Yangın Tatbikatı” gerçekleştirdi.

 

Tatbikat, belediye binasında yangın alarmının çalması ile başladı. Tatbikatın tahliye kısmında; personel ve yurttaşların binayı boşaltma süresi ölçülürken, ayrıca her katta Ataşehir AKOM tarafından eğitim almış arama kurtarma personeli ile daha önce yangın eğitimi almış personel ve zabıta memurları görev aldı. Personelin binayı panik yapmadan boşaltması ve toplanma yerinde buluşması sağlandı.

 

Söndürme kısmında ise itfaiye personeli tarafından, yangın söndürme tüpü sıkılarak alevlerin oksijen ile bağlantısının nasıl kesileceği belediye çalışanlarına uygulamalı olarak gösterildi. Bu tatbikatla, belediye personeli, bir yangın durumunda nasıl davranmaları gerektiğini, acil bir tahliyenin nasıl yapılacağı ve yangın tüpünün nasıl kullanılacağını deneyimlemiş oldular.