a47e3cdfe240332ec718e6f227d9df74 (1)

 KADIN DAYANIŞMA MERKEZİ AÇILDI

 

Ataşehir Belediyesi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Kadın Dayanışma Merkezi’ni hizmete açtı. Konuyla ilgili resmi sosyal medya hesabından açıklama yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi İstanbul Sözleşmesi’ne dikkat çekti. İlgezdi açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Tek bir kadının dahi psikolojik, fiziksel, ekonomik, cinsel ve aile içi şiddete maruz kalmayacağı güne kadar var gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz. Bir kez daha İstanbul Sözleşmesi yaşatır diyorum.”

 

Ülkenin kanayan yarası haline gelen ve son yıllarda gittikçe tırmanan kadına yönelik şiddet haberleri toplumun önde gelen sorunu olmasının yanı sıra Türkiye’nin imzacısı olduğu İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesi gündem yaratmıştı. 

 

 

HER ŞEY EŞİTLİK İÇİN

 

Kadına yönelik şiddetle mücadelede çelişkili kararların alındığı Türkiye’de, İstanbul Sözleşmesi’nin yaşaması için Ataşehir Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi’ni 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde hizmete açtı. Kadınların istihdam, sosyal aktivite, sağlık ve eğitim yönlerini destekleyen Ataşehir Belediyesi son olarak açtığı merkezle kadınların yine yanında oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi İstanbul Sözleşmesi ile ilgili, “Bir kez daha İstanbul Sözleşmesi yaşatır diyorum” ifadelerini kullandı. İlgezdi açıklamasına şöyle devam etti: “Tek bir kadının dahi psikolojik, fiziksel, ekonomik, cinsel ve aile içi şiddete maruz kalmayacağı güne kadar var gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz.”