PHOTO-2021-06-24-11-22-00

 

 

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi  2020-2021 eğitim ve öğretim döneminin son bulmasıyla yıl sonu gösterisi düzenledi.  Etkinlik İçerenköy Çınaraltı Meydanı’nda Kafkas Halk Dansları ile başladı. Daha sonraki gösteriler Halk Eğitimi Merkezi’nin İçerenköy’deki binasında devam etti.  Düzenlenen konser programında piyano, keman, gitar, yan flüt ve bağlama eğitimi alan kursiyerlerin gösterileri vatandaşlardan tam not aldı.

 

 

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi  2020-2021 eğitim ve öğretim döneminin son bulmasıyla  yıl sonu gösterisi düzenledi.  Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Saffet Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday’ın konuşma yaptığı etkinlikte ilginç anlar yaşandı. Kursiyerlerin çeşitli sanat ve meslek dalları üzerine aldığı eğitimler arasında bulunan Kafkas Halk Dansları eğitimini alan ekip, İçerenköy Çınaraltı Meydanı’nda vatandaşlara dans gösterileri sergilediler. Vatandaşların büyük beğenisini toplayan gösteriden sonra etkinlikler Halk Eğitim Merkezi’nin İçerenköy Mahallesi’nde bulunan binasında devam etti. Kursiyerler tarafından müzik şöleninin damga vurduğu yıl sonu gösterisinde pandemiye rağmen sergilenen başarı takdir topladı.

 

 

72 SAATLİK UYGULAMALI ARICILIK EĞİTİMİ VERİLDİ

 

Arıcılık eğitiminin de yer aldığı kurs programında 2021 yılının ikinci dönem sertifikaları için Kayışdağı’nda tören düzenlendi. Törene Ataşehir  İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday, İlçe Tarım Müdürü Hamza Atalay, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Saffet Yılmaz, kurs öğretmeni Ziraat Mühendisi Aslan Korkmaz ve kursiyerler katılım gösterdi. 72 saatlik Arıcılık kurs programını uygulamalı olarak düzenleyen çok az sayıda Halk Eğitim Merkezi arasında bulunan Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Saffet Yılmaz, devletin resmi kurs açma merkezi olarak vatandaşlar için Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu 3681 kurs programında talepler ve imkanlar doğrultusunda çok çeşitli kursları açmak istediğini ifade ederek; “Herkes için bir kurs programı vardır. ilkesi ile vatandaşları kurumu ziyaret etmeye, internet sitesini ve sosyal medya hesaplarını incelemeye davet ediyorum.” dedi.

 

Konuşmaların ardından kurs programlarını başarıyla bitirmiş kursiyerlere sertifikaları verilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM