24f9b555-0e9a-4a31-b539-c67913efbd7c

 

 

Ataşehir Belediyesi Kadın Girişimcilik Merkezi’nin (AKAGİM) 21 Ekim Pazartesi günü Novada Alışveriş Merkezi’nde kadın girişimcileri desteklemek amaçlı kadınlara tahsis ettikleri Atabutik'in  açılışına Ataşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Tuğba Dönmez de katılım sağladı. Tuğba Dönmez, kadınlara olan desteğini Ataşehir Belediye Meclsi’nde yaptığı konuşmalarla gösterdiği gibi bu konuda farkındalık oluşturmaya da çalışıyor. 

 

 

“BENİMLE AYNI FİKİRDE HAREKET EDEN BİR POLİTİK ANLAYIŞIN İÇİNDEYİM”

 

 

Ataşehir Belediyesi’nin  kurulduğu yıldan bu zamana kadar kadını destekleyici anlayışla yürüttüğü çalışmalara Ataşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Tuğba Dönmez’den de destek geldi. “Benimle aynı fikirde hareket eden bir politik anlayışın içindeyim” diyen Dönmez butik açılışında Ataşehir’de Gündem gazetesine girişimcilik çalışmalarının nasıl arttırılabileceği konusunu ele aldı: 

 

 

 

     

 

   “ HEM KADINI GÜÇLENDİRİR HEM DE KADININ GÜÇLÜ OLDUĞUNU GÖSTERİR”

 

“Kadınlar birlikte güçlü olur. Bu sebepten dolayı  buralarda bulunmak gerekiyor. Bir mücadele veriyor kadınlar her zaman, her yerde ve her şekilde... Kadınların üretimin içinde olabilmesi ve bu durumu arttırabilmeleri için her zaman elimizden geleni yapacağız. Zaten böyle bir politik çalışmamız var. Bu tür faaliyetler hem kadını güçlendirir hem de kadının güçlü olduğunu gösterir. Ben inanıyorum ki, çok daha farklı şeyler üretip, çok daha farklı çalışmalar da yapabiliriz.”

 

            “YÖNETİMİMİZİN KADINLARI DESTEKLEYİCİ BİR ANLAYIŞI VAR”

 

“Günümüzde çok kötü durumlara maruz kalan kadınlar olduğunu biliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir Meclis Üyesi olarak bu çalışmalara destek veriyorum. Belediyemizin kadından sorumlu müdürleri, başkan yardımcıları ellerinden geleni yapıyorlar. Fakat her zaman bir eksik vardır. Her zaman daha fazlasına ihtiyaç vardır. Bu eksiklikleri ve yetersizlikleri azaltmak için çalışmalar yapıyoruz. Neyse ki, yönetimimizin kadınları destekleyici bir anlayışı var. Bendeki bakış açısı da böyle. Aynı olan düşüncelerimizi birleştirerek elimizden geleni yapıyoruz. Hep daha fazlasını yapmak zorundayız.”

 

 

“KADINLAR O ZAMAN KENDİSİ İÇİN MÜCADELE EDECEKLERDİR”

 

“Ayrıca kadınların bu tür çalışmaların içinde olması da şuan için yeterli değil. Kadının toplumdaki ve ailedeki yeri bu tür çalışmaların içinde olmasını engelliyor. O yüzden burada en önemli olan şey kadının gündelik hayatındaki sorumluluklarının biraz da olsa azaltılması gerekiyor. Kadınların üzerindeki sorumluluklar aile fertlerine dağıtılarak çözüm üretilebilir. Kadın da üretime dönebilir  bu sayede. Bu durumun diğer bir çözüm ayağı ise her mahallede kreş açılması. O zaman çocuğu olan kadın özgürleşir. Bu sayede üretim ve girişimcilik faaliyetlerine daha çok talep olacaktır. Kadın o zaman kendisi için mücadele edecektir.” şeklinde açıklama yaptı.