ÇOCUKLARIN GÖZÜNDEN ATAŞEHİR BELEDİYESİ

 

Ataşehir Belediyesi, Kent Konseyi ile ortaklaşa kurdukları Çocuk Meclisi’nin ilk toplantısını çok sayıda çocukla birlikte gerçekleştirdi. Toplantıda, Ataşehir’in 17 mahallesinde yaşayan, 80 okulda ve çeşitli Ataevleri’nde eğitim alan, yaşları 9 ile 13 arasında olan çocuklar, kurulan 7 farklı masada bir araya gelerek atölye çalışmasına katılarak aktif rol aldılar. İlkinin gerçekleştiği toplantıda Çevre, İklim Değişikliği, Sıfır Atık, Kültür - Sanat - Sosyal Etkinlikler, Hayvan Hakları, Kentsel Tasarım - Parklar, Toplumsal Eşitlik - Dayanışma ve Barış masalarında belirlenen konuların tartışıldığı bir oturum gerçekleştirildi.

 

 

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık, Kültür ve Sosyal İşler, Kadın ve Aile Hizmetleri, Muhtarlık İşleri ve Veteriner İşleri Müdürlükleri hakkında bilgi alan çocuklar, belediyenin çalışmaları ve hizmetleri hakkında da fikir sahibi oldular.

 

Çevre, İklim Değişikliği, Sıfır Atık, Kültür - Sanat - Sosyal Etkinlikler, Hayvan Hakları, Kentsel Tasarım - Parklar, Toplumsal Eşitlik - Dayanışma ve Barış masalarında belirlenen konuların tartışıldığı bir oturum gerçekleştirildi. Toplantının devamında da çocuklara, nasıl bir Ataşehir istedikleri, çözüm önerilerinin neler olduğu ve hayallerinde yaşamak istedikleri kentin nasıl olmasını istediklerine dair sorular yöneltildi. Çocukların paylaştıkları fikirler ilgili müdürlüklerle paylaşıldı.