DE3E41E6-AFDA-4E3D-976B-AC1677EBD24D

 

 

 

Ataşehir kurulduğu yıldan bu zamana kadar ilk defa İBB Başkanını ağırladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün saat 10.00’da belediye binasının önünde büyük bir kalabalık ve coşkuyla karşılandı.

 

 

 

 

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi  Ataşehir Belediyesi başkan yardımcıları, siyasi partilerin ilçe başkanları, CHP Ataşehir Kadın Kolu Başkanı Hamiyet Ardıbatan, Ataşehir Belediye Meclisi 1.Başkan Vekili Sevgi Uluğ, STK temsilcileri, ilçe muhtarları ile karşılandı.

 

 

 

 

 

 

Kalabalığın yoğunluğundan dolayı memnuniyeti bildiren İmamoğlu “Ataşehir’in sorunları incelemek için buradayız.” dedi.

 

 

 

 

Basının sorularına cevap veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın mensubu Himmet Kaya’nın Sayın başkanım Ataşehir’de gelen ve istişarede bulunacak olan ilk İBB Başkanı olarak neler yapmayı düşünüyorsunuz?” sorusuna İmamoğlu şöyle cevap verdi: “Ben Beylikdüzü belediye başkanıyken bir defa bile İBB Başkanı ile bir araya gelemedim. Bunun ne demek olduğunu biliyorum.” şeklinde imalı açıklama yaptı.Basının sorularına cevap veren İmamoğlu, daha sonra basına kapalı olarak Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile yaklaşık 1,5 saat görüştü. Ardından basın mensuplarıyla birlikte Ataşehir Metro İstasyonunun çalışmalarını incelemek için metro çalışmasının olduğu yere gitti. Olay yerinde yetkililerden bilgi alarak en yakın zamanda çalışmalara daha da hız verileceğini ve Ataşehirlileri metrosuna kavuşturacağını dile getirdi.