HJDYUD

                                                 

Ataşehir Malatyalılar  Derneği her yıl (ATAMAD) Muharrem ayı dolayısıyla düzenlediği Aşure etkinliğini bu yıl Koronavirüs tedbirlerinden dolayı Küçükbakkalköy Prestij Caddesi’nde gerçekleştirdi. 

 

2012 yılından beri çeşitli etkinliklere imza atan Ataşehir’de yaşayan Malatyalılarla birlik ve beraberlikleri pekiştiren, yardımlaşma ve dayanışma duygusunu geliştiren Ataşehir Malatyalılar Derneği’nin düzenlemiş olduğu aşure etkinliğine katılanlar arasında  CHP İl Yöneticisi Serpil Beşok, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, İYİ Parti İlçe Başkanı Mert Kart, Ataşehir Belediyesi Meclis Başkanı Sevgi Uluğ,CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Seval Düzenli, Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu ve Nilgün Özdemir, Malatya Dernek üyeleri ve çok sayıda Ataşehirli yer aldı.

 

 

Etkinlikte konuşan Ataşehir Malatyalılar Dernek Başkanı İrfan Kiraz, “Değerli hemşehrilerim, ilçe başkanlarım, müdürlerim, Ataşehirli dostlarım, dernek yöneticilerimiz ve değerli basın mensubu arkadaşlarımız hepiniz aşure etkinliğimize hoş geldiniz. Her yıl Muharrem ayında yapılan aşuremizi bu yıl dernek binamız yerine Koronavirüs tedbirlerinden dolayı açık alanda yapmak istedik.” dedi. Kiraz konuşmasına şöyle devam etti: “Aşure bir simgedir aslında. Farklı tatlarımız, karakterlerimiz ile farklılıklarımızla tadına doyulmaz bir lezzet oluşturduğumuzu aşure bize gösterir. Birlikteliğin önemini simgeleyen aşure etkinliğimizde geleneğimizi sürdürerek lokmamızı sizlerle paylaşmak istedik. Bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Lokmamız kabul olsun. Lokmamızı tadan herkesin dileğinin kabul olmasını diliyorum.”

 

 

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın ise, “Bugün burada Muharrem ayı vesilesiyle lokmalarını halkımızla paylaşan ve her zaman sivil toplum örgütleri içinde özellikli bir yeri olan Ataşehir Malatyalılar Derneği’ne bizleri misafir ettiği için, hak lokmalarını bizlerle paylaştıkları için çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

Çok sayıda vatandaşın katılım sağladığı etkinlikte konuşan bir diğer isim ise  CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Seval Düzenli oldu. Düzenli, “Bizde kadın kolları olarak Ataşehir Malatyalılar Derneği’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Allah kabul etsin.” dedi.