b3dc2acf-12b2-42c7-979c-39c7e30c1869

 

 

30 Ekim’de İzmir’de yaşanan 6.9 şiddetindeki depremde arama-kurtarma çalışmalarıyla bir çok vatandaşın enkaz altından kurtarılmasını sağlayan AKUT, bu süreçte destekleriyle yanında olan Ataşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

İzmir depremiyle sarsılan Türkiye yaralarını sarmaya devam ediyor. Bir çok il ve ilçelerden yardımın ulaştığı İzmir’e Ataşehir Belediyesi de yardımlarını ulaştırmıştı. AKUT ekibi 18, gönüllü olarak ise 268 kişi ve 3 arama köpeğiyle enkazdan 9 kişiyi canlı olarak bulan ekip, operasyon çıkış anı itibariyle destek aldıkları belediyeye teşekkür etti. Ekibin resmi sosyal  medya hesaplarından paylaştıkları mesaj şöyle: “AKUT Arama Kurtarma Derneği olarak, 30 Ekim 2020 Cuma günü Saat 14:51’de gerçekleşen Ege Depremi’nde 18 ekibimizden 268 gönüllü ve 3 arama köpeğimiz ile görev yaptık. 9 kişinin ve 4 hayvanın canlı, 10 kişinin de cansız bedenlerinin enkazlardan çıkarılmasına yardımcı olduk.”

“TÜM LOJİSTİK DESTEĞİMİZ KARŞILANDI”

 

“Yıllardır dirsek temasında çalıştığımız, hiçbir zaman bizden desteğini esirgemeyen Ataşehir Belediyesi ve değerli çalışanları; Ege Depremi’nin hemen ardından bizleri yalnız bırakmayarak, İstanbul ekibinden gönüllülerimizin ve tüm lojistik malzemelerimizin İzmir’e ulaşmasını sağladı. İzmir’de 6 gün boyunca devam eden arama-kurtarma çalışmalarımız sırasında araçları ve personelleriyle sahadaki ekibimizin ihtiyacı olan tüm lojistik desteği karşıladı.”

 

"İŞ BİRLİĞİMİZ ARTACAK"

“Bölgedeki arama kurtarma çalışmalarını tamamlayarak İstanbul’a dönüş yapan ekibimiz, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Deniz Kutlu ve AKOM Büro Sorumlusu Dilek Aral tarafından karşılandı. Karşılama sonrasında yapılan görüşmede, operasyonel süreç ve sahadaki durum üzerine konuşuldu. Bugüne kadar yürüttüğümüz protokol kapsamındaki iş birliğimizi arttıracak yeni projeler üzerine görüşüldü.Operasyona çıkış anımız itibariyle bizlerden desteğini esirgemeyen başta Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi olmak üzere Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Deniz Kutlu ile birlikte tüm Fen İşleri Müdürlüğü ve AKOM yetkililerine teşekkür ederiz.Misyonumuz gereği tamamen gönüllülük esası ile amatör bir çalışma ve profesyonel bir yaklaşım sürdürerek, kurulduğumuz 1996 yılından bu yana, yönetim organlarımız, ekiplerimiz, birimlerimiz ve her bir gönüllümüz ile ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan afet ve acil durumlarda arama-kurtarma çalışmalarını yürüttük ve yürütmeye de devam ediyoruz.”

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM