262271804_10166257844180554_5233892228193166819_n

Atatürkçü Düşünce Derneği Ataşehir şubesi, öğrencilere burs desteği amacıyla kahvaltı düzenledi. Organizasyona katılan ADD Genel Başkanı M.Hüsnü Bozkurt konuşmasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bozkurt, Türkiye'nin yönetim biçimi için, "Hangi yöne gideceğini bilmeyen bir kaptanın elinde savruluyoruz." ifadelerini kullanırken, etkinliğe katılan Genel Başkan Başdanışmanı Türker Ertürk ise Atatürk'ün dış politika ilkesinden sapıldığı için Türkiye'nin sorunlar yaşadığını belirtti. ADD Ataşehir Şube Başkanı Zamani Oğuz Şahin ise konuşmasında, "Cehaletle savaşmamız gerekiyor" ifadesini kullandı. 

 

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Ataşehir Şubesi üyeleriyle bir araya geldi. Organizasyona Atatürkçü Düşünce Derneği  Genel Başkanı M. Hüsnü Bozkurt,  Genel Başkan Başdanışmanı Türker Ertürk, ADD Ataşehir Şubesi Dernek Başkanı Zamani Oğuz Şahin, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Saymanı Basri Gürsoy, ADD Başkan Yardımcısı Ayhan Yalçınkaya, ADD İstanbul Sorumlusu Önder Polatoğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanları, Kurucu Başkanı Ulaş Kılıç,  katılım sağladı. Siyasi Parti İlçe Yöneticileri katıldı. 

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Ataşehir Şube Başkanı Zamani Oğuz Şahin, dernek üyeleriyle bir araya geldiği etkinlikte konuşma yaptı. "Gelecek gençlerin gençler de öğretmenlerin eseridir diyen Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk için iki önemli ordu vardır." diyerek sözlerine başlayan Şahin, eğitimin önemine vurgu yaptı. Şahin: "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüz için eğitim en önemli ele alınması gereken öğelerden bir tanesidir. Atatürk’ün birçok alanda bizlere rehber olacağı  söylemleri olmuştur. Bunlardan iki tanesine ben vurgu yapmak istiyorum. Birincisi  çok çalışmak  ikincisi de savaşmak. Cehaletle savaşmaktan bahsederken ‘asıl savaşımız bundan sonra başlıyor’ demiştir Mustafa Kemal Atatürk. Bizler de Atatürk’ün gösterdiği yolda her zamankinden daha çok çalışıp cehaletle her alanda savaşmamız gerektiğini düşünüyoruz ve burada kalpleri Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri, devrimleri için atan herkesle güç birliğinde olup yeniden kuruluş, yeniden kurtuluş demek istiyoruz."şeklinde konuştu.

 

 

ERTÜRK: ''TÜRKİYE GERÇEKTEN  ADIM ADIM FELAKETE DOĞRU SÜRÜKLENİYOR''

 

Etkinlikte konuşan bir diğer isim ise Türker Ertürk oldu. Atatürk'ten ve kurucu ideolojisinden Türkiye'nin uzaklaştığını dile getiren Ertürk sözlerine şöyle devam etti: ''Medeni bir ortam var burada ama bugün Türkiye'de bu geçerli değil(!) Türkiye gerçekten adım adım felakete doğru sürükleniyor. Dış politikamız yürekler acısı, ne için? Atatürk'ten, kurucu ideolojiden ve onun bize bıraktığı dış politika ilkelerinden vazgeçtiğimiz için. Peki bu dış politika ilkeleri kafadan atma şeyler miydi? Hayır. Bizim belki de son üç yüz yıllık tarihi deneyimlerimizin bir sonucuydu''.

 

"İKİ ÖNEMLİ MADDE İHLAL EDİLDİ"

 

 

Türker Ertürk Cumhuriyet döneminde vurgulanan iki önemli maddenin ihlal edilmesiyle Türkiye'nin Ortadoğu bataklığında olduğunu işaret etti. Ertürk:''Cumhuriyet kurulduğunda bize vaad ettiler. Bir tanesi, Arapların kendi aralarındaki itilaflarda taraf olmamaktı; bunu iktidar ihlal etti, taraf oldu. Bugün onun için bu durumdayız. Diğeri ise, Kuzey komşumuzu tahrik etmemekti; ne yazık ki onu da yaptık. Bugün Türkiye Ortadoğu bataklığına batmış durumda. Felakete doğru adım adım sürükleniyor.'' şeklinde konuştu.

 

"TÜRKİYE'NİN PUSULASI 'KEMALİZM'"

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı M. Hüsnü Bozkurt ise konuşmasında Kemalizmi pusula olarak göstererek "Elbette yeniden Kemalist Cumhuriyet" ifadelerini kullandı. Bozkurt konuşmasına şu ifadelerle  devam etti:''Elbette hep birlikte yolumuz bellidir. Türkiye'nin savrulduğu, adeta hangi limana gideceğini bilmeyen bir kaptanın elinde savruluyoruz. Bu ülkenin pusulası elbette Kemalizm. Elbette Mustafa Kemal'in akıl ve bilim yolu. Elbette yeniden Kemalist Cumhuriyet. Bunu hep birlikte sizler Ataşehir'den diğer 326 şubemiz Türkiye'nin her yerinden mutlaka bu sözü yükselteceğiz. Artık görülüyor ki Türkiye'de yaşayan insanlarımızın yüzde 92'si Atatürk'e şükran duyuyor. Bu ülkede yaşayan insanların en az yüzde 75-80'i hayatı kadın erkek birlikte yaşamaya, çocuklarını dünya çocuklarıyla yarışabilecekleri bilimsel eğitim ve donanmaya ve dünyanın onurlu ülkelerinden birinin yurtdaşı olmaya adanmış insanlar.''

 

 

 Program sonunda plaket takdimi gerçekleştirildi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin adına plaketi CHP Ataşehir İlçe Sekreteri Tülay Uçar aldı.