kudret arslan ataşehir

 

 

Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Kudret Arslan basınla makamında bir araya geldi. Beş yıllık dönemi değerlendiren Arslan, yeni dönem için Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendisine laik gördüğü her görevde partisi için çalışacağını vurguladı. Arslan yerel seçimlerde basına düşen görevin de altını çizdiği konuşmasında, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin adaylığına ilişkin yaptığı açıklamaya destek verdi. Arslan, “Beş yıllık süreçte Ataşehir’e çok şey yapıldığını düşünüyorum. Her ne kadar muhalefet tarafı aynısını söylemese de” dedi. Öte yandan Kudret Arslan geçtiğimiz günlerde yapılan olağanüstü meclis toplantısında AK Partili meclis üyelerinin işaret ettiği ‘Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi imar konusunda görevini yerine getirmiyor’ açıklamasına ilişkin ise şunları söyledi: “Hiç bir belediye başkanı ‘imar çıkmasın' demez bir kere imar ne kadar çok olursa belediyenin geliri o kadar fazla olur.”

 

 

Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Kudret Arslan, yerel basınla makamında bir araya geldi. Sık sık basınla bir araya gelen Arslan gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kudret Arslan, meclis başkanlığı döneminde yaptığı çalışmaları ve aynı zamanda süreçte partisinin Ataşehir’e kazandırdıklarının altını çizdi. Arslan Ataşehir’in yaklaşık 30 yıldır çözülemeyen imar sorunu için İBB’nin CHP’ye geçmesiyle sorunun ivme kazandığını belirtti. Öte yandan İBB’deki tüm komisyonlarda AK Partili Meclis Üyelerinin çoğunluğu oluşturduğunu açıklayarak gelinen noktanın başarı olduğunu vurguladı.

 

Kudret Arslan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar ise şöyle sıralandı:

“Sevgili basın mensubu arkadaşlarımız, sizler Ataşehir’in gözü kulağısınız. Zaman zaman eleştirel yazılarınızla objektif bakabilen gazeteciler olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Mesleğiniz çok yüce. Ataşehir gibi bir yerde gazetecilik yapmak çok zor. Bizler de bu süreçte sizlere  destek olduk. Bir dahaki dönemde de destek olmak istiyoruz.”

 

“BİZ HER ZAMAN SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİNİ İSTEYEN TARAFIZ”

 

 

“Ataşehir’de seçilsek de seçilmesek de partimiz için çalışacağız. Ataşehir çok sorunu olan bir ilçe. Ataşehir üç dönemdir CHP’de olmasına rağmen imar problemi devam etti. Çünkü İBB’de çoğunluk AK Parti’de. Yine de sorunlar çözülmeyecek sorunlar değil. Biz İBB ile sorunları çözmek için çalışıyoruz. Meclisimizde oy çokluğu, bazen de oy birliğiyle çalışmalarımıza destek oluyoruz. Biz her zaman sorunların çözülmesini isteyen tarafız.”

 

“İBB’DE BİR DOSYANIN 6 AYDA HAYATA GEÇİRİLMESİNİ HESABA KATARSAK 5 YILDA ALINAN YOLUN NE DENLİ ÖNEMLİ OLDUĞU DAHA İYİ ANLAŞILACAKTIR”

 

“Halkımız doğal olarak tüm hizmetlerin en iyisini ister. Beş yıllık süreçte Ataşehir’e çok şey yapıldığını düşünüyorum. Her ne kadar muhalefet tarafı aynısını söylemese de. Beş yıllık dönemde 2-3 mahallenin imarının çıkması, 30 yıllık süreçte çıkmayan imarın 5 yıl içerisinde çıkarılması önemlidir. İBB’de bir dosyanın 6 ayda hayata geçirilmesini hesaba katarsak 5 yılda alınan yolun ne denli önemli olduğu daha iyi anlaşılacaktır. Bürokrasi o kadar detaylı ki onları aşmak çok güç.” 

 

“AK PARTİ’NİN İBB’DEKİ TÜM KOMİSYONLARINDA 9 ÜYESİ VAR. ÇOĞUNLUK ONLARDA O YÜZDEN ÇALIŞMALAR AKSIYOR”

 

 

Hiç bir belediye başkanı ‘imar çıkmasın' demez. Bir kere imar ne kadar çok olursa belediyenin geliri o kadar fazla olur. Belediye başkanları imar çıksın ve oralara hizmete gidilsin ister. AK Parti’nin İBB’deki tüm komisyonlarında 9 üyesi var. Çoğunluk onlarda o yüzden çalışmalar aksıyor.

 

KUDRET ARSLAN MECLİSE GELMEYEN ÜYELER HAKKINDA KONUŞTU

 

Meclis başkanlığının çok aktif bir görev olmadığını belirten Arslan, “ Ben o işi aktifleştiriyorum” şeklinde konuştu. Esnaf dolaştığını, vatandaşlarla görüştüğünü  ifade eden Arslan, “Görevimi yerine getirdiğimi düşünüyorum” açıklamasında bulundu. Otuz yıldır siyasetin içinde olduğunu açıklayan Kudret Arslan, “her defasında ilkokula başlıyor gibiyim” dedi.

 

Uzun süredir siyasetin içinde olduğunu belirten Kudret Arslan, CHP’de Meclis Üyesi olarak yeniden aday olursa devam edeceğini, başka bir partide görev almayacağını, yine CHP’nin başka bir ilçede kendisini aday gösterirse sıcak baktığını açıkladı.  “Halkın seçtiği Meclis Üyeleri meclise gelmeli, gelmiyorsa istifa etmeli” diyerek bitirdiği konuşmasının ardından Kudret Arslan, gazetecilerle fotoğraf çekilerek basın toplantısını noktaladı.