GAZETECİLER MESAJ ATAŞEHİR DE GÜNDEM 10 OCAK

 

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde siyasi isimler gazeteciler gününü pandemi nedeniyle sosyal medyadan kutladı.  Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi gazeteciler günü dolyasıyla yaptğı paylaşımında “Basınımızın değerli emekçilerinin mesleğini onurla icra eden, tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım.” ifadelerini kullandı. 

 

1961-1971 arasında "Çalışan Gazeteciler Bayramı" olarak kutlanan ve 1971’de gazetecilerin bazı haklarının geri alınması üzerine ismi değişen gününün yıl dönümünde, siyasilerin paylaştığı mesajlarda basın özgürlüğü teması dikkat çekti. 

 

Ataşehir siyasetçilerinin ve eğitimciler  de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için basın açıklaması ve tebrik mesajları paylaşıldı.

 

İŞTE O MESAJLAR:

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi: “Kalemine zincir vurmak isteyenlere inat; gördüğünü, düşündüğünü özgürce yazabilmek için mücadele eden, bu uğurda alın teri döken tüm gazetecilerin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi: “Basınımızın değerli emekçilerinin mesleğini onurla icra eden, tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım.” 

 

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı: “Ülkemizde ve az gelişmiş  ülkelerde her türlü baskıya rağmen kamu sorumluluğunu yerine getirmeye çalışan  gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.

 

AK Parti Ataşehir İlçe Teşkilatı: “Tüm değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.”

 

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der: “Kalemini hakikati gün yüzüne çıkarmak ve kamuoyunu doğru bilgilendirilmek için, toplumun sorunlarına dikkat çeken, tarafsız ve her türlü baskıya rağmen zor şartlar altında haber yapan tüm basın emekçilerinin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

 

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan: “Çalışan, çalışamayan, çalıştırılmayan... tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlarım.”

 

AK Parti Ataşehir İlçe Başkan Adayı İsmail Erdem: "Kamuoyunu aydınlatma da her zaman öncüsünüz. Gece- gündüz, yaz - kış fedakarca mesai mefhumu gözetmeden ömrünüzü geçiriyorsunuz, yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bundan  sonraki yıllar içinde sağlık sıhhat içerisinde üstün başarılar temenni eder, işinizde kolaylıklar dilerim. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününüz kutlu olsun.

 

Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asıltürk: “Ülkemizin sorunlarını ve bilgi akışını en doğru ve objektif bir şekilde yetkililere ve kamuoyuna yansıtan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü'nü kutlar, dürüstlüğün, ifade ve basın özgürlüğünün hakim olduğu bir çalışma hayatı dileriz.”

 

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday:İlkeli, ahlaki ve toplumsal sorumluluk bilinciyle mesleğini ifa eden tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyor, görevinizde başarılar diliyorum.

 

Ensar Vakfı Ataşehir Başkanı  Mükayil Bektaş :Gece gündüz çalışan, Kamuoyunun doğru haber alma hakkını koruyan, ilkeli davranış, kişilerin hak ve hukuklarını koruyarak gazetecilik yapanların çalışan siz gazetecilerimizin gününü kutlarım. 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününüz kutlu olsun.

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM