83972097_3200014750049436_8365392374620225536_o

 

 

 Himmet KAYA...

 

Gün tarihin en çetin savaşlarından Çanakkale’de hem karadan hem denizden mücadele edilen, milli beraberlik ve zaferlerle dolu asrın günümüze kadar geldiği 18 Mart Çanakkale Zaferi günü…

Ve bugünün anlam ve önemi dünya genelinde yaşanan Koronavirüs sebebiyle sosyal mesafe gerekliliği dikkate alınarak birçok şehirde törenleri  sadece Kaymakamlıktan, Valilikten katılım sağlanarak gerçekleşirken Ataşehir’de Atatürk Anıtı’na bir çelenk dahi konmadı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 1915 ve 1916 yılları arasında süren ve yaklaşık 300.000 kahraman askerimizin şehit olduğu savaş, büyük bir zaferle bitmişti.

Çanakkale, Manisa, Malatya, Muş, Trabzon, şehirleriyle birlikte ülkenin birçok yerinde Çanakkale Zaferi’nin birlik ve beraberliği unutulmadı. Fakat, Ataşehir’de 105 yıldır acısını her an taze yaşadığımız büyük Türk ulusunun kurtuluş kimliği olan 18 Mart Çanakkale Zaferi mülkü amirlikleri tarafından unutuldu!

 

Tedbir, sağlık ve duyarlılık tabii ki önemli, fakat ülke genelinde yapılan törenlere şöyle bir baktığımızda Trabzon’daki törene sadece üç kişi olarak; Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve Şehit Aileleri Derneği Trabzon Şube Başkanı İsmail Karaca katıldı. Muş’ta gerçekleşen törene Muş Valisi İlker Gündüzöz ve Belediye Başkanı Feyat Asya sadece 2 kişi olsa da Türk tarihinin en büyük zaferi unutulmadı. Manisa’da Manisa Valisi Ahmet Deniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehitler ve Dul Yetimleri Derneği Manisa Şube Başkanı Ümit Taydaş olmak üzere protokol beş kişiyle sınırlandırıldı.

Yani yapılmak istenince her şeye bir çözüm üretilebiliyor.

Yapılan törenlerde de görülen “TEDBİR” in yanında şehitlerimize ve gazilerimize karşı “DUYARLILIK” unutulmadan hem de!..

 

 

 ATAŞEHİR'DE GÜNDEM