battal ilgezdi bisiklet yolu

 

 

Ataşehir Belediyesi çevre dostu ve sağlıklı ulaşım aracı bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla ilçede 11 bin metre bisiklet yolu yaptı. Belediye hedefine 10 bin metre daha bisiklet yolu koyarak bisikleti bir ulaşım aracı haline getirmeyi amaçlıyor.

 

Çevre dostu ulaşım aracı bisiklet, kalp rahatsızlıkları, kanser, diyabet gibi hastalıkların riskini azaltmasının yanı sıra özel araç alamayanlara bir ulaşım aracı olanağı sunuyor. Aynı zamanda bisiklet kullanımı dünyadaki artan araç sayısına bağlı artan fosil yakıt tüketiminin küresel ısınmaya etkisini düşürmede de önem taşıyor.

 

HEDEF TEMİZ ÇEVRE, SAĞLIKLI HAYAT

 

Ataşehir Belediyesi de çevre dostu projeleriyle farkındalık oluştururken 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü dolayısıyla ilçedeki bisiklet yollarını artırıyor. Her vatandaşın rahatlıkla ulaşım aracı olarak bisiklet  kullanımının amaç edinildiği ilçede, şu an için yapılan  11 bin metre bisiklet yoluna 10 bin metre daha eklenmesi hedefleniyor. Konuyla ilgi resmi sosyal medya hesabından da açıklama yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Her vatandaşımız bisikleti rahatlıkla sürsün diye Ataşehirimiz’de 11bin metre bisiklet yolu yaptık. Şehirde ekolojik izleri çoğaltan bisiklet kullanımını artırmak için hedefimiz 10 bin  metre bisiklet yolunu daha ilçemize kazandırmak olacak.” ifadeleriyle vatandaşlara seslendi.

 

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM