6a43e976-6ce3-411d-87d5-c14848505a9b

                      

 

 

Ataşehir Belediyesi Ataşehirli girişimci kadınlara destek olmaya devam ediyor. Kendi el emekleriyle girişimci olmak için yola çıkmış kadınlara en büyük desteği Ataşehir Belediyesi Kadın Girişimcilik Merkezi (AKAGİM) olarak Ataşehir Belediye’si veriyor. Novada Alışveriş Merkezi’nde yer tahsis ederek kadınları kazanmaya teşvik eden belediye, 21 Ekim Pazartesi günü  kadın girişimcilere yeni tahsis ettikleri butiklerinin açılışını gerçekleştirdi. 

 

 

 

 

 

Takıdan seramiğe, yastıktan sabuna yüzlerce çeşit ürünlerin sergilendiği ve kadınların el emekleriyle dolu olan tezgahlar, AKAGİM’in desteğiyle açılışını yaptığı Novada Alış Merkezi’nde açılış  kurdelesini Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez kesti. Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetler Müdürü Şehnaz Yabar’ın destekleriyle her dönem farklı çalışmalara imza atan AKAGİM,  bu sezon da Novada Alışveriş Merkezi’nde kadınlara özel olarak hazırlanmış mağazalarında kadınlarla birlikteydi. 

 

 

 

 

Kadınların girişimciliğine destek olan Ataşehir Belediyesi’nin çalışmalarını ilçenin muhtarları da destekledi. Barbaros Mahallesi Muhtarı Kezban Üreyil, Küçükbakkalköy Mahallesi Muhtarı Birgül Korkmaz Çilesiz, İnönü Mahallesi Muhtarı Songül Ercan Tulunay açılışa katılanlar arasındaydı. Ataşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Tuğba Dönmez de bir kadın meclis üyesi olarak girişimci kadınları yalnız bırakmadı. 

 

 

 

 

 

 

ÇERKEZ: "KADINLARIN ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR HAYATIN İÇİNDE OLMALARINI SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ"

 

Açılışı yapan Ataşehir Belediyesi  Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez ilçede yıllardır kadınlar için yapılan çalışmalara Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin  talimatı olduğunu dile getirdi. Çerkez konuşmasına şöyle devam etti: “2009’dan beri Ataşehir Belediye Başkanı Sayın Battal İlgezdi,  kadınların sosyalleşmesi için her çabayı  değerlendiriyor. Bize de bu yönde talimatlarda bulunuyor. Bizler de bu yönde çalışıyoruz. Kadınlarımızın yanındayız. Girişimci kadınlarımız var. KOSGEB’imiz var. Oradan yararlanarak, kredi çekerek çalışmalar yapan kadınlarımız var. Pazar yerlerimiz var. Kadınların elimizden geldiği kadar hayatın içinde olmalarını sağlamaya çalışıyoruz. ” dedi.

 

 

 

YABAR: "İNSANLAR BURADA KARŞILIKLI MEMNUNİYET YAŞIYOR"

 

Şehnaz Yabar; “Kadınlarımıza destek olmak tek amacımız.” dediği konuşmasında kadınların ürettiği ürünlerin güzelliğinden bahsetti. Yabar: ” İnsanlar burada karşılıklı bir memnuniyet yaşıyor. Bu tarz özelliği olan el emeği ürünleri tercih eden kişiler,  istediği ürünlerle  buluştukları için, girişimci kadınlar da yaptıklarını kazanca dönüştürdükleri için memnun oluyorlar.” şeklinde konuştu.