0cff5053-4421-4c1a-9a4a-9f3f1cf7800f

 

 

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Halil İbrahim Özdemir kadına ve çocuğa yönelik işlenen cinsel istismarla ilgili bir basın açıklaması yaptı.  Ataşehir İlçe binasında gerçekleşen basın açıklamasında Özdemir, son yıllarda ülkede yaşanılan sorunlara değindi.

Sorunları 4 artı 1 olarak beş maddede toplayan Özdemir, özellikle suç oranının yükseldiği kadına ve çocuğa yönelik cinsel istismar üzerinde durdu.

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Halil İbrahim Özdemir Türkiye’de günden güne sayısı artan cinsel istismarın en çok yaşandığı yer olan İstanbul’da belediyelerce komisyon kurulmasını dile getirirken, özellikle çocuklara ve ailelere cinsel istismardan korunma konusuyla ilgili eğitimlerin verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca Özdemir, yaşanılan çocuk  ve kadın istismarlarına halkın temsilcileri olan bazı milletvekillerinin konuyu ele alış şekillerini eleştirdi. Halil İbrahim Özdemir basın açıklamasında şunları kaydetti:

 

 

 

 

“Ülkemizde sorunlar 4 artı 1 sorun olarak ortaya çıkıyor. Bu dört sorun ekonomi, eğitim, güvenlik ve adalet sistemlerinde yaşanan sorunlardır. Türkiye bu sorunlara yabancı değildir. İlk defa yaşamamıştır ve son da olmayacağı aşikardır. Elbette bu sorunlara eğilmeli ve çözüm üretmeliyiz. İYİ Parti olarak geliştirdiğimiz çözüm önerileri TBMM ve Belediye Meclislerinde değerlendirilmektedir. Ancak artı 1 olarak ifade erttiğimiz bir sorun daha ortaya çıkmıştır ki; bu sorunu Türkiye ilk defa yaşamaktadır. Türkiye’de maalesef bir ahlak çöküntüsü vardır. Artık Bakanların yalan konuşması, bizi şaşırtmamakta Sayın Cumhurbaşkanının halkına terörist diyecek noktaya gelmesi normal karşılanmaya başlamıştır. Ancak her geçen gün bu kadar da olmaz derken, bir başkası olmaya devam etmiş, ‘bir kereden birşey olmaz’ diyen ve sıfat bulmakta güçlük çektiğimiz, kokuşmuş zihniyetler, utanmadan sıkılmadan çocuk istismar konusunun çok abartıldığını ‘arada sırada böyle hadiselerin olabileceğini’ ifade etmiştir. AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten’i sıfat bulamadığımız bu laflarından dolayı kendisini kınadığımızı bir defa daha bildiriyoruz. Biz inanıyoruz ki; bu iğrenç cümleleri AK Parti’ye oy veren vatandaşlarımız da dahil olmak üzere vatandaş nezdinde olumlu bir karşılığı yoktur. Ahlak çöküntüsünden kasıt, yalanın ucuzlamazı, hırsızlığın normalleşmesi ve muhalife terörist denmesi kabul hale gelmesidir. Ancak sadece bunlarla sınırlı değildir.  Bunlar hususunda uzun uzun konuşmak mümkündür. Ama ivedi bir gerçek ortadadır. Kahrolası bu gerçeği göz ardı edemeyiz. Türkiye’de kadına ve çocuğa karşı yapılan cinsel şiddeti kabul edip, bunun için önlem alınması gerekmektedir. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendi’nin daha önce belirttiği gibi hocalar sadece kadın bedeni üzerinden fetva vermemelidir. Bu fetvayı verenlere sesleniyorum; yalan haram, gidin bunu Süleyman Soylu’ya söyleyin ve bu konuda fetva verin. Hırsızlık haram, gidin bunları Sayın Cumhurbaşkanımıza bildirin ve bu konuda fetva verin. Ama ne hikmetse uyuşturucu ve cinsel suçluların yegane savunucusu  olan bu güruh bu konularda ağızlarını açmıyorlar. Bir siyasi partinin genel başkanını linç etmeye çalışanları aklayan bu güruh, nedense bu konuda tek kelime etmiyor. Sebebi nedir?”