görsel 1 (1)

 

 

 

Ataşehir Belediyesi, İzmir’in yaralarını sarmaya devam ediyor. Ataşehir’de bulunan AKUT birimleri ve destek malzemeleri İzmir’e ulaştırılırken  deprem bölgesine giden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İzmirli vatandaşların yaralarını sarmak için her zaman yanlarında olacaklarını belirtti.  Belediye depremden  etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere iki TIR ile yola çıktı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan acil ihtiyaç listesi kapsamında ise; ısıtıcı, battaniye, ayakkabı, bebek ve hasta bezi, kadınlar için hijyen malzemeleri ile pijama takımları, çocuklar için mont, kıyafet ve termal tayt gibi soğuğa karşı koruyucu her türlü giyecek ve eşya desteği yapıldı.

 

  30 Ekim Cuma günü meydana 6.9 şiddetindeki İzmir depreminde yaralar sarılmaya devam ediyor. Birçok il ve ilçelerin desteğiyle vatandaşların bir nebze de olsa ihtiyaçlarını gidermeye çalışanlar arasında Ataşehir Belediyesi de ilçede bulunan AKUT birimleri ve destek malzemeleriyle İzmir halkının yanında yer aldı. 

 

BAŞKAN İLGEZDİ DEPREM BÖLGESİNDE

Deprem sonrası hemen harekete geçen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi,  bölgede incelemelerde bulunarak depremzedeleri ziyaret etti.  İlgezdi, İzmir’de depremden etkilenen vatandaşlara destek ve yardım konuları hakkında yetkililerden bilgi aldı. İlgezdi aynı zamanda İzmir’e ve tüm ülkeye geçmiş olsun dileklerinde bulunarak şunları söyledi: “Deprem sonrasında hemen harekete geçerek Ataşehir’de bulunan AKUT birimlerini ve destek malzemelerini taşıyan araçlarımızı İzmir’e uğurladık. Sonrasında ise Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz tarafından İzmirli vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere yardım kolilerimiz hazırlandı. Yitirdiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve yaralı olanlara ise acil şifalar diliyorum.” ,

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM