DSC_5547

 

 

Ataşehir Kızılay Başkanı Talha Keleş ve  Kızılay yönetim kadrosu basınla kahvaltıda buluştu. Kızılay Başkanı Talha Keleş’in samimi açıklamalarda bulunduğu toplantıda  Keleş,“Ben Kızılayı sadece kan toplayan bir yer olarak görüyordum.” dedi. Yaptıkları çalışmalardan ve bağışçılarla iletişimlerinden bahseden Keleş, “Yardımlarımızı ulaştırırken basının yanımızda olması çok önemli. Ataşehir’le birlikte ülkenin birçok yerine ulaşmaya çalışırken basını hep yanımızda görmek istiyoruz. Yardımlarımızı yaparken CİMER’den de genel merkezden de şikayet yedik” ifadelerini kullandı. Ataşehir Kızılay özellikle kadınlara yönelik çalışmalar da yürüttüklerini belirttikleri toplantıda kurum “Şenlendirme Projesi” adı altında İlk Yardım ve el işi gibi sertifikalı kurslarla da kadınlara destek olunacağını vurguladı.

 

Ataşehir Kızılay yönetimi basınla bir araya geldi. Talha Keleş’in ikinci dönem başkanlığını yaptığı kurumda çalışmalar pandemiden bu yana hız kazanırken Keleş, bu sene yaklaşık 4000 çocuğa okul yardımı yaptıklarını ifade etti. Ataşehir Kızılay özellikle kadınlara yönelik çalışmalar da yürüttüklerini belirttikleri toplantıda kurum “Şenlendirme Projesi” adı altında İlk Yardım ve el işi gibi sertifikalı kurslarla da kadınlara destek olunacağını vurguladı.

 

Talha Keleş’in açıklamalarından bazı satır başları şöyle:

* “Hala beyinlerde kan satılıyor diye bir algı var. Kan satılmıyor. Kızılay'da kan satılmaz. Ama halk özel hastanelerden satın alıyor. Özel hastaneler bunu yedirebildiğine satıyor. Bu kime vuruyor? Kızılay'a vuruyor.

*Hastanelere doğum sonrası yardım yapıyoruz. Hastane çıkışı yardımımız bulunuyor.

*Okul desteği için İlçe Milli Eğitim ile çalışıyoruz. Belirlenen ihtiyaç sahiplerine yardımlarımızı ulaştırıyoruz.

* Kasım ayında toplam 4000 çocuğa yardım etmiş olacağız.

*Kurban payı desteğimiz ve nakdi desteklerimiz de oluyor.

* Pandemi döneminde biz çalışmalarımızı yürütürken zorlanmadık pandemide. 

*Biz bir şey yapıyorsak, Ataşehir Kızılay olarak ekiple yapıyoruz. 

 *Yeri geliyor, masalara elimizi vuruyoruz, tartışıyoruz. Amaç güzel bir iş çıkarmak.

 *Birilerini güldürebiliyorsak, birilerini mutlu edebiliyorsak ne mutlu bize.

* Yardımlarımızı yaparken bazen  CİMER'den bazen de genel merkezden şikayet yedik.”