cbc702045fd84e129c63710cd69ebde9

İlçedeki ihtiyaç sahiplerinin, ihtiyaç duydukları ürünlere daha rahat ulaşmalarını sağlayabilmek için Ataşehir Belediyesi tarafından açılan Sosyal Marketler yaygınlaşıyor. 

 

Ataşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Sosyal Marketlerin üçüncüsü açılıyor. Örnek Mahallesi ve Yenişehir Mahallesi’nden sonra üçüncüsünün açılışı Küçükbakkalköy Mahallesi’nde gerçekleşecek. 25 Ocak Salı günü açılacak markette diğer Sosyal Marketlerde olan tüm ürünler bulunacak.

 

 

Ataşehir’de ilki Örnek Mahallesi’nde ikincisi  Yenişehir Mahallesi’nde hizmete açılmış ve Ataşehirli ihtiyaç sahipleri tarafından büyük ilgiyle karşılanmştı. Gelen talepleri değerlendiren belediye hiçbir ücret ödemeden her türlü gıda ve kıyafet yardımını yapan marketlere üçüncüsünü ekliyor . Küçükbakkalköy Mahallesi’nde açılacak olan  market 25 Ocak Salı günü ihtiyaç sahiplerine kapılarını açıyor olacak. 

 

 

Sosyal Market sayesinde Ataşehir’de ikamet eden ihtiyaç sahipleri; gıdadan giyime, kırtasiyeden temizlik ve kişisel bakım ürünlerine kadar yüzlerce çeşit malzemeyi kendileri seçip beğenerek alma imkânına sahip olacaklar. Uygulama kapsamında Belediye tarafından sosyal incelemesi tamamlanan ihtiyaç sahiplerine birer Sosyal Kart veriliyor ve bu kartlara ihtiyaçları kadar puan yükleniyor. 

 

Vatandaşlar, Sosyal Kart ile Sosyal Market’e gelerek kendilerinin ve ailelerinin giyecek, yiyecek veya çocuklarının kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.  Yalnızca ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanabildiği Sosyal Markette para kullanılmıyor.