9a0754be-f829-4d8e-a542-53491d95a61b

 

 

Ataşehir Belediye Meclisi Eylül ay ikinci toplantısı Ak Partili Meclis Üyesi Bayram Varol’un İBB’nin Deniz Gezmiş Parkı’na yapmış olduğu deprem alanlarını eleştirerek başladı.

 

 

Ataşehir Belediye Meclisi Eylül ayı ikinci toplantısı Sevgi Uluğ’nun başkanlığında  ve Koronavirüs önlemlerine dikkat edilerek başladı. Gündem dışı söz almak isteyen Ak Parti Meclis Üyesi Bayram Varol 17 Ağustos depremini anarak başladığı konuşmasında 25 yıldır Ak Parti iktidarlığından sonra CHP’ye geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 18 aylık seçim galibiyet süresince Ataşehir’e kazanımlarının yetersiz olduğunu söyledi.

 

 

Bayram Varol, “Ataşehir’de yüzde 80 depreme dayanıklı olmayan evlerde ikamet ediyoruz." dedi. Bayram Varol konuşmasına şöyle devam etti:“Belediye Başkanı Battal İlgezdi seçim zamanı kapalı kapılar ardında 'Eğer İBB’yi Ekrem İmamoğlu alırsa Ataşehir’in imar sorununu çözeceğiz' dedi. Seçimden 18 ay geçti ama sorun çözülmedi. Bunun dışında Ataşehir’de 10 yıldır yapılamayan çalışmaların sebebinin İBB’nin sorun yaşattığını söyledi Battal İlgezdi. Şimdi İBB CHP’de ama bir şey yapılmadı. 18 ay sonra Deniz Gezmiş Parkı’nda deprem parkı yaptılar. Sadece 100 kişinin faydalanabileceği deprem parkı yapıldı. Barbaros Mahallesi belediyenin sınırları içinde, bizim mahallemizin çocukları Ümraniye’ye gidiyor yüzmeye. Biz hizmet üreteceğiz ki çocuklarımız yararlansın.”

 

 

 SADIK SEMİH KAYHAN: "25 YILDA ARKADAŞLARIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?

 

 

 

“Öncelikle 25 yılın hesabı verilsin” şeklinde Bayram Varol’un konuşmasına cevap veren Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan şunları söyledi:

 

“25 yılda arkadaşlarımızın hiç mi suçu yok? 10 yıl imar sorunlarını İBB’ye sunduk. Şimdi mutabakata vardık. Barbaros Mahallesi imar planını çıkarmak için bırakın konuşmayı, görüşmeyi, eyleme kadar gittik. Geçen hafta Ak Parti İki meclis üyemizle İBB’ye görüşmeye gittik; çoğunluk sorun çözüldü. Burada halkımızın bilmesi gereken bir şey var. İBB Başkanını CHP kazandı; ama meclis Ak Parti çoğunluğunda. Yetki de meclisin. Spor alanları ile ilgili de Ataşehir’de bir tek büyük bir alan var 52 dönüm  planı da spor kompleksi. Biz buraya çok ciddi bir proje hazırladık. Biz böyle bir proje hazırladıktan sonra orası İBB tarafından otogar alanı olarak projelendirildi(!)Belki de İstanbul’un en güzel spor kompleksi olacaktı.” 

 

 

ABDULLAH DER: "SİZ ZAVALLISINIZ!"

 

Öte yandan Ak Partili Meclis Üyesi Haluk Cömertoğlu’nun Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin Meclis toplantısına katılamamasının sebebini sorgularken “Umarım bilmediğimiz bir sorun, rahatsızlığı yoktur” konuşmasına karşı Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Der: “ Siz zavallısınız. Bunu söylerken ne demek istediğinizi anlamaz değiliz. Başkanımız gayet sağlıklı ve 2023’ün planlaması için kampta çalışmaktadır.” ifadelerini kullandı.

 

 

Polemiklerin ardından gündeme geçildi. Oylamaya sunulan gündemin ardından toplantı sona erdi.

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM