erdogan-uyarilarimiza-uyulmadi-yeni-tedbirler-almak-zorundayiz_manset-ged

 

Artan koronavirüs vakalarına karşı alınacak tedbirlere değinen Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, "Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız." ifadelerini kullandı.

 

Cuma namazı çıkışı konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan artan vaka sayılarının yeni kısıtlamalar getireceğini belirterek gündemle ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın açıklamalarından bazı satır başları şöyle:

* Dikkat edilen illerde vaka sayılarının düştüğünü gördük. Biz biraz gevşetince bu defa da başta Ankara, İstanbul olmak üzere bir anda vaka sayılarının yükselmeye başladığını gördük. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız.

* O yüzden Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı tedbirleri artırmak durumunda. Gerek toplu taşım gerek düğün nikah salonu gibi yerlerdeki yaklaşımlarımız daha kararlı hale getirdik.

* Bunu keyfi yapmıyoruz. Sadece halkımıza olan duyarlılığımızdandır. Halkımız bir sıkıntı yaşamasın bundan dolayıdır. Şimdi bazı illerimizde olumlu dönüş başladı.

* Aşı çalışmalarımız sıkı bir şekilde baştan itibaren özellikle başta TÜBİTAK olmak üzere devam ediyor. Bunun yanında özel sektör, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımız ile bu çalışmalara devam ediyorlar.

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM