DSC_5134

 

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu ve teşkilat yönetimi basınla bir araya geldi. Yakın zamanda yapılacak projelerinin duyurusunu yapan Yörükoğlu, Ataşehir’e neler kazandıracaklarının istişaresini paylaştı. Kapsayıcı bir yönetim sağlamak için hızlı bir planlama yapıp seçim için mahalle teşkilatlarının öneminin altını çizen Yörükoğlu projeleri “İki Yaka İstanbul” a da konuşmasında yer verdi. Şu sıralarda mahalle ziyareti yapacaklarını belirten teşkilat başkanı Yörükoğlu, ev ev gezerek vatandaşlarla buluşacaklarını belirtti. İYİ Parti olarak İstanbul genelinde yapılacak olan ev ve saha ziyaretleri sonuçları raporlanarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e sunulacak. Herkese dokunmayı amaçlayan teşkilat, yoğun program öncesi etap etap paylaşımlarının olacaklarını ifade etti.

 

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu ve teşkilat yönetimi ilçe binalarında basınla bir araya geldi. İYİ Parti Ataşehir Kadın Kolu Başkanı Ayfer Boztepe ve İYİ Parti Ataşehir Gençlik Kolu Başkanı Yusuf Uzun’un da konuşmacı olduğu toplantıda Başkan Yörükoğlu yakın zamanda İYİ Parti olarak il genelinde yapacakları “İki Yaka İstanbul” projesinden bahsetti. Muhtarlar başta olmak üzere ilçenin 17 mahallesini ziyaret edeceklerini belirten Yörükoğlu, ev ev yapılacak ziyaretlerde arz, talep ölçümü yapıp sorunların Genel Başkanlıkta masaya yatırılacağını ifade etti. Yörükoğlu yaptığı toplantıda şu ifadelere yer verdi:  “Değerli basın mensupları, değerli ilçe ziyaretçilerimiz hepiniz hoş geldiniz. Burada toplanma amacımız bildiğiniz gibi bir İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkan organizasyonluğu süreci geçirdik. Yaklaşık bir ay önce Genel Başkanımız Meral Akşener'in takdiriyle Ataşehir İlçe Başkanlığı'na atandım. Bu süreçte yönetim kurulumuzu oluşturduk.  Ve saha çalışmalarımız için sizleri de bilgilendirmek istedik.” 

 

“KAPSAYICI BİR YÖNETİM OLUŞTURMAYA ÇALIŞTIK”

 

 

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Bora Yörükoğlu,  İYİ Parti'de kuruluşundan beri çeşitli kademelerde görev yaptığını belirtti. İlçe başkan yardımcılığının yanı sıra , genel merkezde sivil toplum kuruluş koordinatörü olarak da görev alan Yörükoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “ Yaklaşık bir ay önce genel başkanın takdirleriyle Ataşehir İlçe Başkanlığı'nda görev almaktayım. Bu süreçte kapsayıcı bir rolle bütün arkadaşlarımızla kurucu üyelerimizden başlayarak kurucu yönetimlerimizden son yönetimimize kadar herkesle diyalog halinde kapsayıcı bir yönetim oluşturmaya çalıştık.”

 

İKİ YAKA İSTANBUL PROJESİ BAŞLIYOR

 

 Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmalarından da söz eden Yörükoğlu, “Sürecimiz malum seçim süreci, yoğun bir çalışma sürecimiz olacak. Teşkilat yapısı olarak saha ve mahalle teşkilatlarına çok önem veriyoruz. İstanbul il başkanlığımızın “Anlat İstanbul” diye bir organizasyonu olmuştu. Otuz dokuz ilçenin tüm mahallelerinde esnafımızla, halkımızla buluştuğumuz bir sürecimiz oldu. Bundan çok ciddi bir geri dönüş sağladık. Şimdi onun ikinci etabı olan “İki Yaka İstanbul" projemizi bugün itibariyle başlatacağız. İstanbulumuzun otuz dokuz ilçesinde ve eş zamanlı bütün ilçe yönetimlerimizin içinde bulunacağı bir çalışmaya başlayacağız. On yedi mahallemizde bir süreç gerçekleşecek. Burada halkımızın istekleri, sıkıntıları ele alınacak. Bunları hem İstanbul il başkanlarımıza hem genel merkezimize raporlayacağımız bir sistemle sorunları meclise kadar taşımayı planlıyoruz.” dedi.