yjömfylyfıl

İstanbul'da kar yağışı etkisini sürdürürken bazı ilçelerde ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Ataşehir Belediyesi de ilçede ulaşım aksaklığı yaşanmaması için tam gün mesai yapıyor.

 

Kentte dün aralıklarla yağan kar, bugün de etkisini devam ettiriyor. Kentin bazı ilçelerinde görülen kar yağışı yer yer tipi şeklinde devam ederken ana arterlerde sorun yaşanmıyor.

 

Anadolu Yakası'nda ise kar yağışı aralıklarla etkili oluyor. Kartal, Çekmeköy, Sancaktepe ile Beykoz'da ara sokaklar kar nedeniyle kapandı. Bazı noktalara araç giriş ve çıkışı sağlanamazken ana arterlerin açık olduğu görüldü.

 

Kadıköy ve Üsküdar sahilinde yaklaşık 5 santimetre kar kalınlığı bulunurken Ataşehir, Ümraniye, Beykoz ve yüksek kesimlerde 10 santimetreye ulaştı.

 

Geceden itibaren devam eden kar küreme çalışmaları sayesinde TEM Otoyolu, D-100 kara yolu ve ana arterlerde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Mahallelerin ara sokaklarında ilçe belediye ekipleri tarafından kar küreme ve tuzlama çalışmaları ise sürüyor. Ataşehir Belediyesi ekipleri ilçede ulaşım aksaklığı yaşanmaması için tam gün mesai yapıyor.