DOĞRU PARTİ GÜNDEM

Doğru Parti İlçe Başkanlık binası Prestij Caddesi’nde açıldı. Doğru Parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu açılışta yaptığı konuşmada iktidara sert eleştiriler yöneltti. Serdaroğlu'nun parti tüzüğünde de belirtilen Atatürk ilke ve devrimlerinin parti gelişiminde etkin olacağı vurgusunu yaptığı konuşma etkinliğe katılanlardan büyük beğeni topladı. 

 

25 Ağustos 2020 tarihinde Rıfat Serdaroğlu liderliğinde kurulan Doğru Parti, Ataşehir Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi’nde yeni ilçe başkanlık binası ile Ataşehir siyasetine katıldı. Seçim havası estiren konuşmaya imza atan Başkan Rıfat Serdaroğlu iddialı çıkışlar yaptı. AK Parti tarafından Türkiye’nin itibarsızlaştırıldığını ifade eden Serdaroğlu, “ Türkiye Cumhuriyeti Devleti bugün uluslararası kuruluşlar tarafından kara paraların aklandığı, uyuşturucu merkezi olan, teröre destek veren ülkeler sınıfına konuldu. Bu bizim alnımıza sürülecek en büyük lekedir. Bu Atatürkçülerin ızdırap duyması şart olan çok acı bir durumdur.” dedi.

 

 

Çok sayıda parti üyelerinin de katılım gösterdiği etkinlikte Rıfat Serdaroğlu konuşmasında şu ifadeleri kaydetti:  “Önümüzdeki dönemde Türkiye’yi, Türk Devleti’ni Atatürk ilke ve devrimlerinin etkin olacağı bir yönetime kavuşturacağız. Ülkenin başındaki hırsız şebekesini kovalayacağız. Türk Milletini içine düştüğü sıkıntıdan, başı eğik olmaktan kurtaracak, doğru insanların olduğu Doğru Partimizin Ataşehir İlçe binasının açılışını hep birlikte yapacağız.”

 

“BU İNSANLARI GELDİKLERİ YERE GÖNDERECEĞİZ”

 

 

 “Bizler siyasetin yabancısı değiliz. Türk Milletinin gönül telini titretmesini bilen insanlarız. Ömrümüz bizim Türk Milletine hizmet etmekle geçti. Ama şimdi hizmetin şekli değiştirilmiş AKP tarafından. Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiçbir zaman bu kadar itibarsız hale düşürülmedi (!)  Türk insanı hiçbir zaman bu kadar sıkıntı içine düşürülmedi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bugün uluslararası kuruluşlar tarafından kara paraların aklandığı, uyuşturucu merkezi olan, teröre destek veren ülkeler sınıfına konuldu. Bu bizim alnımıza sürülen en büyük lekedir. Bu Atatürkçülerin ızdırap duyması şart olan çok acı bir durumdur. Biz demokratik rejim içinde Anayasa’nın bize tanıdığı yetkilerle bu insanları geldikleri yere göndereceğiz. Biz bunun için bu yola çıktık. Türkiye’nin her tarafını dolaşıyor ve teşkilatlanıyoruz. Gümbür gümbür geliyoruz. Gittiğimiz her yerde gerçekten insanlara hizmet edecek parti teşkilatlarını kuruyoruz.” dedi. 

 

Rıfat Serdaroğlu kimdir?

 

 

1948 yılında İzmir Bergama’da doğdu. Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümü mezunu. Adalet Partisi Bergama İlçe Başkanlığı yaptı. 1977'de aynı ilçenin belediye başkanlığı görevlerinde bulundu. 1984’ yılında DYP İzmir il teşkilatının kurucuları arasında yer aldı. 1985'te ilk kongrede il başkanı seçildi. Parlamento öncesinde serbest çiftçilik yaptı. 1991 Genel Seçimlerinde İzmir 3. bölgeden milletvekili oldu. 1993 yılında Tansu Çiller kabinesinde Sağlık Bakanı olarak görev yaptı. DYP'de yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı ve teşkilatlanmadan sorumlu genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. ANAP’a geçti. Yeniden İzmir milletvekili seçildi. Evli iki çocuk babası. İngilizce biliyor.