ataşehir'de gündem hüseyin sarı görevden uzaklaştırıldı

CHP’li Hüseyin Sarı'nın İçişleri Bakanlığı'nca tedbiren görevinden uzaklaştırıldığı açıklandı. Erdek Belediye Başkanı CHP’li Hüseyin Sarı’nın görevden uzaklaştırılma kararı olarak "ihaleye fesat karıştırma suçundan 1 yıl 15 gün hapis cezası" aldığının belirtildiği açıklama  Balıkesir Valiliği tarafından duyuruldu.

 

Uzaklaştırma kararının Belediye Kanunu’nun 47’nci maddesi gereğince yapıldığı vurgulanan açıklama şöyle devam etti; “Belediyenin önemli bir taşınmazı ile ilgili iki ayrı ihale süreci konusunda yukarıda belirtildiği şekilde bizzat mahkeme kararıyla tespit yapılması ve bu kararın onanması üzerine adı geçen Belediye Başkanı Anayasanın 127’nci maddesinin dördüncü fıkrası ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47’nci maddesi gereğince geçici bir tedbir olarak İçişleri Bakanlığınca 22.06.2020 tarihinde görevinden uzaklaştırılmıştır.” 

CHP’li Hüseyin Sarı ise alınan uzaklaştırma kararına itiraz edeceği belirtilerek,  “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na itiraz edeceğiz. Ondan sonra Anayasa Mahkemesi’ne gideceğiz” ifadesini kullandı. 

 

HÜSEYİN SARI KİMDİR ?

*25 Haziran 1963’de Balıkesir Erdek'te doğdu.

 *İlköğretimini Erdek'te tamamladı.

 *Orta öğretimini İstanbul Özel Şişli Koleji'nde tamamladıktan sonra, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi bölümüne kayıt oldu. Buradaki eğitimine ara vererek Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden 1986’da mezun oldu.

*Mimarlık mesleğine başladıktan sonra 1994’de belediye meclis üyesi olarak politikaya girdi. 

*1999/2004 – 2004/2009 – 2014/2019 yılları arasında Erdek Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. 

*31 Mart 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde 4. kez Erdek Belediye Başkanlığı’na seçildi.

*Hüseyin Sarı, evli ve 3 çocuk babası.

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM