PHOTO-2020-09-02-12-49-17

 

 

Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayı dolayısıyla CHP Ataşehir İçerenköy Mahalle Temsilciliği  aşura dağıtımı yaptı. Bereket, birlik ve beraberliğin yaşandığı aşura dağıtımında çok sayıda vatandaşa aşure ikram edildi.

 

 

İçerenköy Yeniyol durağında gerçekleşen CHP Ataşehir İçerenköy Mahalle Temsilciliği’nin düzenlediği aşura dağıtımında birlik ve beraberlik duygusu yaşandı. Çok sayıda mahalle sakinin yanı sıra CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın ve ilçe yönetimi, Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları Abdullah Der, Sadık Semih Kayhan, CHP Ataşehir Kadın Kolu Başkanı Seval Düzenli, belediye birim müdürleri Battal Sarıkaya, Necati Bozkurt, Ayten Bağdatlıoğlu Kartal, Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, İçerenköy Muhtarı Sırma Doğru, İyi Parti Ataşehir İlçe Başkanı  Mert Kar, STK temsilcileri, örgüt üyeleri katılım sağladı.

 

CHP Ataşehir İçerenköy İlçe Yöneticisi Hüseyin Gültekin düzenlenen aşura dağıtımı için şunları söyledi:"Birlik, kardeşlik, bereket, paylaşmaktır aşura. Dayanışmaya vesiledir. Asırlardır hanelerimizde pişen aşura, Muharrem ayının incisidir. Aşura günümüz mübarek olsun. Bu vesile ile Hz. Hüseyin başta olmak üzere tüm Ehl-i Beyt mensuplarını rahmetle anıyor, tutulan Muharrem oruçlarının ve yapılan ibadetlerin kabul olmasını diliyorum."

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM