İBB2

Yenisahra ve Barbaros mahalle sakinlerinin yıllardır bekledikleri 1/500'lik imar planları, TMMOB Şehir Planlama Odası'nın itiraz etmesi üzerine Bölge İdare Mahkemesi  tarafından şok bir kararla  iptal edildi.

Barbaros, Yenisahra imar planları 28.11.2018'de Bölge İdare Mahkemesi  tarafından iptal edilmesine rağmen  vatandaşa bu zamana kadar  hiçbir bilgi verilmedi. Ataşehir Belediyesi yetkililerinin de  03.12.20019 tarihinde öğrendiği bilgi yetkililere  "Barbaros, Yenisahra plansız kaldı" dedirtti.

Barbaros, Yenisahra mahallelerinin yıllardır bekletilen ve uygulamaya geçileceği düşünülen imar planlarına  iptal kararı çıkması  ve  İBB'nin kendi meclisinden geçen imar planlarına karşı hiçbir savunma yapmaması  dikkat çekti.

Planların askıya çıkacağı süre içerisinde TMMOB Şehir Planlama Odası'nın itiraf etmesi zamanlama konusunda düşündürürken, İBB'nin kendi yaptığı planlara karşı mahkeme tutanağındaki savunma özetinde "savunma verilmemiştir" yazmasını halka nasıl açıklayacağı merak ediliyor. Yenisahra ve Barbaros mahalle sakinlerinin  umutları İBB'nin planlara karşı  savunma vermemesiyle tükeniyor.