XXL

Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü kapsamında İstanbul Valiliği  ve Türk Kızılayı işbirliğiyle 14-15-16 Haziran 2021 Pazartesi günü tüm İstanbul ile birlikte Ataşehir’de Kaymakamlık tarafından kan bağışı kampanyası düzenlenecek. Etkinliğe kamu kurumları ve STK’lar da katılacak. 

 

 

Türk Kızılayı, kan hizmetleri konusunda sadece ülkede değil, tüm dünyada  saygın bir kimlikle anılmasını sağlayıcı, her türlü alt yapı, eğitim, araştırma ve geliştirme çalışmalarını yaparak, bu kapsamda ulusal ve uluslararası ilişkileri geliştirmeyi vizyon edinmesinin yanı sıra yeni bir kampanyaya daha imza atıyor.

 

 

Türk Kızılayı 14 Haziran, ABO kan grubu sistemini bulan Nobel ödülü sahibi bilim insanı Karl Landsteiner'ın doğum günü olması ve her yıl tüm dünyada “Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü” olarak kutlanması sebebiyle İstanbul Valiliği  işbirliğiyle kan bağışı kampanyası düzenliyor.14 Haziran Pazartesi günü Küçükbakkalköy Prestij Caddesi’nde başlayacak olan kampanyaya kamu kurumları ve STK’lar da katılım gösterecek. Kampanyada kan bağışının öneminin pekiştirilmesi ve yaygınlaşmasına ilişkin bilgilendirme amaçlanıyor.

Düzenecek olan kampanya için Ataşehir Belediyesi de vatandaşlara çağrıda bulunarak resmi sosyal medya hesabından şu mesaj paylaşıldı: "Türk Kızılay’ın 153. kuruluş yıl dönümü kutlar, vatandaşlarımızı Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi’ne kan bağışı yapmaya bekleriz. Kan bağışı kampanyamız 14 Haziran Pazartesi başlayacak. 18-65 yaş aralığında, 50 kilogramın üzerindeki önemli bir sağlık sorunu olmayan her birey kan bağışçısı olabilir."

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM