461e0452-9522-4e3f-b7b7-9c1681187f31

 

Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Kudret Arslan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Ataşehir basınıyla bir araya geldi. CHP Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Zekariya Angi de kahvaltıya katılanlar arasındaydı. Angi ayrıca kendi üretimi olan zeytinyağını da gazetecilere armağan etti. Toplantıda bulunan  bir diğer isim ise CHP İlçe Yönetiminden Tamer Çırakoğlu oldu. Meclis binasında gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda konuşan Arslan, “Burada yapacağımız her çalışma sizlerin gözünde benim için önemli.  Bunun için de gazeteciler gününde sizleri hatırlamak doğru değil; aslında her zaman birbirimizi hatırlamamız gerekiyor. Bu gün vesile oldu ve kahvaltıda buluştuk.” ifadeleri kullandı. Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Kudret Arslan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayınız kim sorusuna ise şu cevabı verdi: “Şuan belli değil. Genel başkanımız karar verecek. Benim bununla ilgili bir bilgim yok, bilemem de zaten.  Ama 6’lı masa ne karar verirse, 6’lı masadan çıkacak karara ben Cumhuriyet Halk Partili olarak saygı duyarım ve 6’lı masanın göstermiş olduğu adaya oy veririm.”

 

 

Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Kudret Arslan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Ataşehir basınıyla bir araya geldi. Ataşehir Belediye Meclisi’nin gündem dışı konuları ele almasından, meclis üyelerinin toplantılara katılmamalarına kadar birçok konunun ele alındığı toplantıda Arslan, gazetecilerin sorularını samimiyetle yanıtladı. “Kendi işini kendin yapmazsan başkasının yapması mümkün değil. O yüzden Ataşehir’deki basın mensubu arkadaşlar sizler bizim aynamızsınız.” şeklinde konuşan Arslan, zaman zaman özeleştiri de yaparak siyasi hayatının meclisi değerlendirmede önemli rol oynadığını vurguladı. 

Kudret  Arslan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle sıralandı: 

 

 

* “Biz burada doğduk burada büyüdük ve yaşıyoruz. Ataşehir bizim evimiz ve bu evimizin içinde düzeni sağlamak, buradaki tüm meclis üyelerine; hem basına hem belediye üyelerine hem belediye başkanımıza hem vatandaşlara düşüyor. 

 

*Kapının önünü süpüreceksin ki öbür taraflar temiz olsun. Kendi işini kendin yapmazsan başkasının yapması mümkün değil.

 

* O yüzden Ataşehir’deki basın mensubu arkadaşlar sizler bizim aynamızsınız. Bizim yaptığımız işleri sizler vatandaşa ve burada yaşayan insanlara bizi lanse eden kişilersiniz. 

 

*Burada yapacağımız her çalışma sizlerin gözünde benim için önemli.  Bunun için de gazeteciler günü olarak sizleri sadece hatırlamak doğru değil; aslında her zaman birbirimizi hatırlamamız gerekiyor. Bu gün vesile oldu ve kahvaltıda buluştuk.

 

* Seçimler yaklaşıyor, seçimlerle ilgili bizim buradaki çalışmalarımız devam ediyor. Bizim kendimiz ile ilgili bir tasarrufumuz yok. 

 

*Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin burada birinci parti çıkması ile ilgili çalışmalarımızı bütün mahallelerde sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. 

 

*Arkadaşlarımızla, meclis üyelerimizle, parti yöneticilerimizle hep birlikte sahada olacağız. Adayımız belli olduktan sonra da daha çok çalışmamız gerekiyor. Tabii bu çalışmaları yaparken de kırıp dökmeden insanları ötekileştirmeden ve insanları üzmeden her vatandaşımıza aynı mesafede yaklaşarak bu seçimi iyi bir şekilde atlatmamızı temenni ediyorum. 

 

*Çünkü ülkenin geleceği için çok önemli bu seçim.  Ülkeyi idare edecek kişilerin bu seçimden sonra ülkede neler olabileceğini çok iyi idrak etmeleri gerekiyor. 

 

* Şuan ülkede bir ekonomik kriz var; bu ekonomik krizi hangi siyasi parti gelirse gelsin kolay bertaraf edeceğini düşünmüyorum. Vatandaş çok zor durumda, sokağa çıkamaz halde. Ekonomik krizden dolayı fiyatlar çok artmış. Bu yüzden de insanlar demoralize olmuş ve moralleri çok bozuk. Seçim bile kimsenin umurunda değil. 

 

* Vatandaş sadece kesesi ve tenceresini düşünüyor. ‘Aman seçim olsun da bir an önce belki ülke daha iyiye gider’ diye düşünüyor.

 

* Bundan sonra da bizim yapacağımız çalışmalarda sizlerin bize destek vermenizi temenni ediyorum.

*Belediye Başkanımız  Battal İlgezdi elinden geleni yapıyor. Bizler de meclis üyesi arkadaşlar olarak sahalarda vatandaşla,  buradaki sendikalarla gerekli çalışmaları yapıyoruz.

 

* Mahallelerimizdeki eksikleri mahalle temsilcilerimizle birlikte çözmeye çalışıyoruz. Meclis üyelerimiz ve belediye çalışanlarımızla her daim birlikte toplanıp istişare ediyoruz.  Bu toplantılar sonucunda mahallelerimizin sıkıntılarını, problemlerini, eksiklerini neler varsa hepsini tek tek masaya yatırıyoruz. 

 

*Biz bu eksiklikleri tamamlama aracıyız. Bu eksiklikleri bildirme makamıyız.” 

 

 

 

Kudret Arslan’ın konuşmasının ardından Gazeteci Alâettin  Bahçekapılı yazdığı ‘Yitik Umutların Gece Bekçisi’ adlı kitabını Arslan’a hediye etti.