şablon copy-Recovered copy

       

 

 

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan’ın kızı Ekin Kayhan  Ayhan Özşeker ile bugün Ataşehir Belediyesi Nikâh Salonu’nda dünya evine girdi. Kayhan ve Özşeker  ailelerinin  bu mutlu gününde siyaset dünyasından çok sayıda katılım gerçekleşti. Kayhan ailesini dostları, mesai arkadaşları ve CHP örgütü de yalnız bırakmadı.

 

 

 

Ataşehir  Belediyesi Nikâh Salonu’nda  Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından kıyılan nikâha CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa, CHP Grup Başkan Vekili  Özgür Özel, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mustafa Kul, CHP PM Üyesi Kadir Gökmen Öğüt, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı,   Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş,Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları, gibi siyasi yüzler Kayhan ve Özşeker ailesinin nikâh törenindeydiler. 

 

 

 

 

Çiftin nikâh şahitlerinin arasında  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Malatya Belediye Başkanı  Mehmet Kızıldaş da vardı. 

 

 

 

 

Nikâhı kıyan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi  çifte mutluluklar diledikten sonra  mikrofonu Özgür Özel’e verdi. Özel genç çifte mutluluklar dilemeden önce kız babası olmasından dolayı Sadık Kayhan’ın duygularına ortak olduğunu dile getirdi. Özel konuşmasında şunları söyledi: “Sadık Kayhan  bizim ağabeyimiz. Onun boğazı düğümlendikçe ben de aynı duyguları yaşıyorum. Benim de bir kızım var. İnşallah burada iki aile arasında kurulan bu gönül köprüsü bir ömür sürer. İki aileye de mutluluk, huzur ve taşıyabilecekleri kadar gurur yaşatır.  Atatürk sevgisiyle ve Cumhuriyet değerlerine bağlı  büyütecekleri çocukları olur.” dedi.  Veli Ağababa ise “Sadık Kayhan kız vermiyor, damat alıyor.” diyerek salonda keyifli anların yaşanmasına sebep oldu. Gamze Akkuş İlgezdi de “ Malatyalılar kız da alsa erkek de alsa ‘alıyorlar’ evet, bu bir kader gibi.” dedi. Gamze Akkuş İlgezdi sözlerine şöyle devam etti: “ Biz orta çağda bir coğrafyada bile kadının değer gördüğü coğrafyanın kadınlarıyız. Bizler kadınları okutun diyen bir anlayışın evlatlarıyız.  Dolayısıyla  kadının çok değerli olduğunu biliyoruz. Hacı Bektaş o yıllarda eşim değil eşitim demiş. Bende çiftlerimize eşit bir şekilde mutlu, huzurlu bir beraberlik yaşamalarını,  Atatürkçü evlatlar yetiştirmelerini diliyorum ve evlilik cüzdanını eşit bir şekilde çifte veriyorum.” dedi.

 

 

Biz de  Ataşehir’de Gündem gazetesi olarak Kayhan ve Özşeker ailelerine mutluluklar dileriz.