altin-ekmek-4

                

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yaşlı dostu özel ekmeğini dün İstanbul’a tanıttı. Halk Ekmek tarafından üretilen “Altın Bahar” ekmeğini İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı tanıtım töreni Ataşehir Kayışdağı’ndaki Darülaceze’de yapıldı. İmamoğlu’nun Darülaceze sakinlerine ikram ederek lezzet testi yaptığı ekmekler üzümlü ve domatesli olarak iki çeşit üretildi. 70 gram olan yaşlı dostu ekmekler, Halk Ekmek büfelerinde 1.5 TL’ye satılacak.

 

Tanıtım toplantısında ekmeğin özelliklerini anlatan Prof. Dr. Bülent Saka da “Yaşlı bir vatandaşın bu ekmekten günde 2 adet yemesi, kendisine gerekli kaliteli proteini, kalsiyumu, lifleri, B12 vitaminini ve beyin sağlığı için zerdeçalı sağlayacaktır.” dedi.

 

 

 

 

 “ACABA SAĞLIKLI BESLENİYOR MUYUZ?”

 

 Altın Bahar ekmek tanıtımında konuşan İmamoğlu; “Bilimden sonuna kadar faydalanacağız. Üniversitelerle iş birliği içerisinde olacağız. Tarımın 16 milyon insanı en üst seviyede ilgilendirdiğinin farkındayız. Gerçekten bugün dünyada en çok sorgulanan şey; acaba sağlıklı besleniyor muyuz?  Bunu gidermek adına biz, mutlaka ve mutlaka vatandaşını hisseden ve vatandaş adına süreci denetleyen bir mekanizma oluşturacağız.” dedi. 

 

“HALK EKMEK BU ŞEHRİN KIYMETLİ BİR ÜRÜNÜ ve MARKASIDIR”

 

Halk Ekmek’in,  İstanbul’un simge kurumlarından biri olduğuna dikkat çeken İmamoğlu; “Özellikle sağlıklı ve ucuz gıdaya erişim konusunda Halk Ekmek bu şehrin kıymetli bir ürünü ve markasıdır. Buna başka bir pencere açan bir ürünle buluşuyoruz bugün. Altın Bahar  ekmeği. Faydalı ve keyifli bir ürün. Tuzsuz olması, şeker yerine üzüm ve kuru domates kullanılması çok değerli bir yaklaşım. Protein, kalsiyum elde etmek istiyorsanız bu ekmeğimizden mutlaka tatmanızı öneriyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sağlıklı ve ucuz gıda erişimi konusunda eğitimi devam edecek. Özellikle hem Halk Ekmek olsun hem de İSTYÖN üzerinden balık, sebze, meyve toptan halimizi kontrol eden kurumumuz başta olmak üzere, Tarım Daire Başkanlığı’mız, köylerimiz kırsalımız buradaki muhtarlıklarımızla da işbirliği yaparak hem şehrinde üreten hem şehrin dışından gelen üretilmiş ürünleri en sağlıklı şekilde topluma ulaştıran bir zincirin halkalarını var etmek istiyoruz.” diye konuştu. SÖZCÜ