MÜZİSYENLERDEN ALKOL TEPKİSİ ATAŞEHİRDE GÜNDEM 10

 

Koronavirüs salgınıyla ve vaka sayılarının düşmemesi sebebiyle iktidar, 17 günlük kapanma kararı aldığını kabine toplantısı sonrasında açıklamıştı. Kapanma dahilinde yayımlanan genelge kapsamında tekel bayilerinde ve marketlerde alkol satışı olmayacağı maddesine vatandaşlar sosyal medyada tepki gösterdi. Müzisyenlerin de şarkı sözleri ile verdiği tepkiler, kısa süre içerisinde akıma dönüştü. 

 

 

Pazartesi günü gerçekleştirilen kabine toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 günlük tam kapanma kararı alındığını vatandaşlar ile paylaştı. İçişleri Bakanlığı’nın kapanma kararları yayımlaması sonrasında alkol satışının olmamasına vatandaşlar, sosyal medyada tepki gösterdi. Ünlü rock gruplarından Duman’ın “Bu Akşam” şarkısında geçen “İçerim ben bu akşam” sözlerini paylaşmasına Mor ve Ötesi’nin yanıtıyla tepkiler akıma dönüşmüş oldu.

 

 

Kabine toplantısı ardından yayımlanan genelge kapsamında çok geniş yasaklardan ve muafiyet alanının tanımlandığı “tam kapanma” tedbirlerine, hukuksuz bir biçimde alkol satışları da karara dahil edildi.

 

 

MÜZİSYENLER TEPKİLİ

 

Sosyal medyada konuşulan alkol yasağına müzisyenlerde tepki gösterdi. İlk olarak Duman’ın “Bu Akşam” şarkısında geçtiği “İçerim ben bu akşam” sözünü paylaşması üzerine Mor ve Ötesi’de “Bak bu son perde, oyun yok bundan sonra ışık yok, hiçbir şey yok” dizelerini paylaştı. Akıma dönüşen bu tepkiye; Hayko Cepkin, Peyk, Emir Can İğrek, Yüksek Sadakat, Moğollar, Gözde Öney, Ezgi Aktan, Sabahat Akkiraz ve daha birçok müzisyen katıldı. 

 

 

 

 ATAŞEHİR'DE GÜNDEM