METRO SEFERLERİNDE “TAM KAPANMA” DÜZENLEMESİ ATAŞEHİRDE GÜNDEM 1

 

18 gün sürecek olan “tam kapanma” sebebiyle İstanbul metrolarında birtakım düzenlemeler yapıldı. Buna göre, tam kapanma tarihlerinde, metro seferleri 15 dakika aralıklarla ve 06.00-21.00 saatleri arasında hizmet verecek.

 

Tüm ülkede uygulanacak olan “tam kapanma” sebebiyle İstanbul metro seferlerinde de düzenlemeler yapıldı. 29 Nisan ve 17 Mayıs tarihleri arasında metro seferleri hizmetlerine belli düzenlemeler ile devam edecek. Metro İstanbul A.Ş’nin internet sitesinde yaptığı açıklamaya göre, sefer aralıkları 15 dakikaya çıkacak ve 06.00-21.00 saatleri arasında İstanbullu vatandaşlara hizmet verecek. 

 

METRO SEFERLERİ 15 DAKİKA ARALIKLAR İLE YAPILACAK

 

Metro İstanbul A.Ş’nin yaptığı açıklama ise şu şekildedir: 

 

“İçişleri Bakanlığı genelgesi ile İstanbul genelinde 29 Nisan Perşembe akşamı saat 19.00'dan 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'e kadar genel sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Kısıtlama süresince sağlık çalışanları ve zorunlu görevleri nedeniyle çalışmak zorunda olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına 29 Nisan 2021 itibari ile seferlerimizde aşağıdaki şekilde düzenleme yapılmıştır.

 

Aşağıda listelenen hatlarımızda 06.00-21.00 saatleri arasında 15 dakika aralıklar ile işletme yapılacak, 21.00 itibari ile seferlerimiz sona erecektir. Yapılan düzenlemeler işletmelerimiz tarafından günlük ve saat bazlı olarak takip edilerek ihtiyaç görülmesi halinde sefer sıklıklarında yeni düzenlemeler yapılacaktır.

 

Kısıtlama süresince hizmet verecek hatlarımız:

M1A Yenikapı-Ataköy/Şirinevler

M1B Yenikapı-Kirazlı

M2 Yenikapı-Hacıosman

M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir

M4 Kadıköy-Tavşantepe

M5 Üsküdar-Çekmeköy

M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey

T1 Kabataş-Bağcılar

T4 Topkapı-Mescid-i Selam

T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı

 

 

Kısıtlama süresince aşağıdaki hatlarımız hizmet vermeyecektir. 17 Mayıs Pazartesi günü 05.00 itibari ile tüm hatlarımızda işletme başlayacaktır.

M6 Levent-Hisarüstü/Boğaziçi Üniversitesi metro,

F1 Taksim-Kabataş füniküler,

T3 Kadıköy-Moda tramvay,

TF1 Maçka-Taşkışla teleferik,

TF2 Eyüp-Piyer Loti teleferik hatlarımızda işletme yapılmayacaktır. Vatandaşlarımız kapalı hatlarımız ile aynı güzergahlar üzerinde hizmet veren İETT araçlarını kullanabilirler.

 

En kısa zamanda, İstanbul’un tadını çıkartacağımız, sağlıklı hafta sonlarına kavuşmamız dileklerimizle.”

 ATAŞEHİR'DE GÜNDEM