BATTAL İLGEZDİ KAÇAK YAPI FERHATPAŞA ATAŞEHİR DE GÜNDEM

 

 

Ataşehir Belediyesi kaçak yapıya geçit vermiyor! Geçtiğimiz günlerde ulusal basında da yer alan “Ferhatpaşa Mahallesi’ndeki kaçak yapılar” konulu haberin ardından Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi bölgeye giderek incelemelerde bulunmuştu. Kaçak yapılar tek tek tespit edilerek yıkımları yapılan Ferhatpaşa’da yeni bir yapının yıkımı daha belediye tarafından gerçekleştirildi. Yıkım esnasında E.E. isimli şirketin çalışanları ile belediye zabıta ekipleri arasında ufak çaplı arbede yaşandı. Yetkililerden alınan bilgiye göre firmanın duvarına asılan Ataşehir Belediyesi’nin izin belgesinin de sahte olduğu öğrenildi.

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, ulusal basın organlarında konu edilen Ferhatpaşa Mahallesi’nde “kaçak yapılaşmaya” geçit vermiyor. Kaçak yapıların tespitinin devam ettiği bölgede daha önce belediye tarafından zabıt tutularak mühürlenen E.E. isimli firmanın tam kapanmayı fırsat bilerek inşaat yapımına devam etmesi üzerine Ataşehir Belediyesi zabıta  ve yapı kontrol ekipleri bölgeye giderek kaçak yapıyı yıktı. 

 

 

Gerçekleşen yıkım esnasında E.E. isimli şirketin çalışanları ile belediye zabıta ekipleri arasında ufak çaplı arbede yaşandı. Son olarak yetkililerden alınan bilgiye göre firmanın duvarına asılan Ataşehir Belediyesi’nin izin belgesinin de sahte olduğu öğrenildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Ataşehir Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Cenan Arslan 15 dakikada gerçekleştirdikleri yıkım için, “Bu yapılara belediye olarak asla izin vermeyeceğiz” dedi. Mahalle sakinlerinin de şikayetçi oldukları yapılar için konuşan Ataşehir Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Duran Acar ise, kaçak yapı iddialarının ulusal medyada yer almasını eleştirerek, “Ulusal basını bu yıkım gününde görmek isterdik” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM