PHOTO-2022-12-06-12-46-18 (2)

 

 

İYİ Parti Ataşehir Kadın Politikaları başkanlığı tarafından düzenlenen ve farkındalık oluşturmasını amaçlayan söyleşi programına Sunucu ve Yazar Ayşenur Yazıcı katıldı.

 

İYİ Parti Ataşehir kadınların seçme ve seçilme hakkı etkinliğinde ilçe teşkilat binasında etkinlik düzenledi. Türkiye’de 5 Aralık 1934’te ulu önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkı verildi. Kadınların kazandığı hakkın 88. yılında ise ülke genelinde  çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Partili kadınların yoğun ilgi gösterdiği söyleşi programında usta yazar ve sunucu Ayşenur Yazıcı, "Benim Karım Bir Çocuk" adlı gerçek bir yaşam öyküsünün anlatıldığı kitabını imzalayarak deneyimlerini ve anılarını anlattı.

Yazıcı, ülkemizde hala varlığını sürdüren çocuk gelinlerin olduğuna dikkat çekerek,  "Başkalarının kurguladığı bir hayatın içinde, onlara itiraz edemeden ve sonunda mecburen alışarak yaşamak… Etrafınızda mutlaka vardır böyle bir kadın. Kim bilir belki siz de büyüklerinizin dediğini yapmak zorunda kalarak kendinizin  olmayan bir hayatı yaşıyorsunuzdur.

Kitabın hikayesinde boyun eğilmiş sebeplerle erken yaşta evlendirilerek, kendi hayatını değil, yaşamaya mecbur bırakıldığı hayatı süren Bedriye nasıl dayandı dersiniz? Öyle hemen “bunlar eskidendi” demeyin. Etrafımızda hala annesi yaşındaki kumasıyla aynı evde, çocuk gelinler var. Bedriye’nin hikayesini okuyarak, bu iç acısında dur diyenlerden biri olabilirsiniz" diyerek farkındalık çalışmalarının artırılması gerektiğini söyledi.