48-yasindaki-belediye-baskani-siram-geldi-14031809_2483_osd

 

 

48 yaşındaki belediye başkanı "Sıram geldi" diyerek başhekimi makamına çağırıp aşı yaptırdı

Çorum Oğuzlar İlçe Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım'ın Oğuzlar Devlet Hastanesi başhekimi Dr. Feyza Betül Yıldız ve bir sağlık görevlisini başkanlık makamına çağırıp koronavirüs aşısı yaptırdı. 

 

Bir seneyi aşkın süredir boğuştuğumuz koronavirüs salgınıyla mücadele, aşı uygulaması ile başka bir boyuta taşındı. 14 Ocak'ta başlayan uygulama ile ülkemizde 16 milyona yakın insan koronavirüs aşısı oldu.

Aşılama süreci ise farklı öncelik gruplarına göre şekilleniyor. İlk grupta yaşlılar yer alırken gidişat hem yaş hem de kritik görevlerde bulunan kişiler arasında farklı etkenlere bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Şu anda ülkemizde 60 yaş üstü bireyler ve eşleri için randevu sistemi açılmış durumda.

Milyonlarca insan aşı için gün beklerken 48 yaşındaki Çorum Oğuzlar İlçe Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım'ın makam odasında koronavirüs aşısı yaptırması ise tepki çekti. Yıldırım'ın aşısını Oğuzlar İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Feyza Betül Yıldız ile beraberindeki sağlık personeli Murat Karaman yaptı.SON DAKİKA

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM