288167033_393339199491691_7501210263532378578_n

 

 

 

Ataşehir’de kadınlar çalışıyor, üretiyor, istihdam sağlıyor!

 

Ataşehir Belediyesi kış sanat okullarıyla kadınların toplumun içinde yer almalarını sağlıyor. Ülkede kadına uygulanan psikolojik, fiziksel, sosyal şiddete karşı ilçede kadınlar topluma şekil veriyor.

 

 

Ataşehir Belediyesi kurulduğu günden bugüne dek kadınlara destek olmaya devam ediyor. Çocuk kreşleriyle çalışan anne sayısını artıran belediye kış sanat okullarında konusunda uzman eğitmenlerden tarafından kursiyer kadınlara meslek, hobi kazanımlarını sağlıyor. İş ve sosyal olanakların ilçenin birçok mahallesinde hayata geçmesini sağlayan Ataşehir Belediyesi yıl boyunca kurslarda öğrenim görmüş kursiyerlerin emeklerinin sergilendiği yıl sonu sergisini de gerçekleştirdi. 

 

 

Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi’nde gerçekleşen açılışa CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları Abdullah Der ve Orhan Çerkez, Kadın ve Aile Müdürü Şehnaz Yabar, CHP Ataşehir Kadın Kolu Başkanı Seval Düzenli ve kadın kolları yönetim kadrosu, Muhtarlardan Sorumlu Müdür Battal Sarıkaya, Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt, Yazı İşleri Müdürü Sevgi Topçu katılım sağladı. 

 

 

Açılışın ardından sergiyi gezenler arasında yer alan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın sergilenen çalışmalar için kursiyerleri tebrik etti. Yalçın aynı zamanda iktidarın eve kapattığını iddia ettiği kadınların Ataşehir’de toplumun içinde yer aldığını vurguladığı konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Belediyemizde binlerce kursiyer kadını eve tıkan zihniyete karşı durup hep beraber üretmenin güzellikler yaratmayı burada halkımıza sunuyor. Tüm kursiyerlerimize ve onların hocalarına emek veren müdürlerimize başkan yardımcılarımıza ve bu işin mimarı olan Ataşehir Belediye Başkanımız Battal İlgezdi ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” 

 

Salı gününe kadar devam edecek sergide yapılan çalışmaların satışı da gerçekleşecek.