D391D2DD-9341-4E9F-A681-29014E234B86

 

 

Ataşehir Belediye Meclisi Kasım ayı  toplantısı Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Sevgi Uluğ’nun meclis yoklamasıyla başladı. Meclis gündemine başlamadan önce İlgezdi, bugün Ataşehir’e gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu karşılamaya gelmeyen Ataşehir Belediye Meclisi Ak Partili meclis üyelerine sitemde bulundu.

 

CHP Ataşehir Belediye Meclisi Grup Başkanı İlhami Yılmaz Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım’ı anarak meclis başladı.

 

 

 

Ardından Ataşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı konuşma için  söz aldı. Yağcı, tarih ve medeniyetleri içeren Cumhuriyet’in kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giderek vatana sahip çıkılması gerektiğini içeren bir konuşma dile getirdi. 100. yılına yaklaşılan büyük devlet gücü olan Cumhuriyet’in 96. yıldönümü kutlamasına ve 10 Kasım 1938’de kaybettiğimiz Ulu Önder Atatürk'ün ölüm yıl dönümünü de yâd etti.

 

 

Kararlı yürüyüşlerin egemen olduğu Türkiye’de barış harekatını yürüten herkese şükranlarını  sundu. Yağcı; “Ecdadın emaneti bu topraklar üzerinde güçlenecek” dedi. 8 Kasım Mevlid Kandili’ni de anan Yağcı, Kasım ayının önemli bir günü olan  24 Kasım Öğretmenler Günü'nü de unutmadı. Yağcı’nın konuşmasının ardından CHP Ataşehir Grup Başkanı İlhami Yılmaz Yağcı’nın konuşması için;”Biz cumhuriyeti kutlarken kendisini de sahalarda görmek isterdik. Ama Naim Yağcı yoktu bu konuşmaları sahalarda da yapsaydı keşke. İnşallah kendisini 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde sahalarda görürüz.” dedi. Bunun üzerine Yağcı; “Cumhuriyet hepimizin ortak değeridir” şeklinde Yılmaz’a cevap verdi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de  bu kadar önemli günleri kutlamayı ihmal etmeyen Ataşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı ve AK Parti meclis üyelerine ithafen şunları söyledi: “ Bugün Ataşehir’e İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu geldi. Keşke AK Parti adına biriniz de gelmiş olsaydı.” şeklinde sitemde bulundu.

İlgezdi'nin bu sitemi üzerine söz alan Naim Yağcı: "Önemli olan Ataşehir'İn kazanmasıdır. İBB Başkanı umuyoruz ki; Ataşehir'e gerekli olan çalışmaları başlatacak Ataşehir de kazanacak. Ataşehir kazandığında hepimiz kazanmış olacağız." dedi.  

 

Meclis maddelerine geçilmeden önce yapılan meclis dışı konuşmaların içinde dikkat çeken bir diğer ayrıntı da Ataşehir Belediye Meclisi AK Parti Meclis Üyesi Fatih Kayacı'nın konuşmasıydı. Kayacı Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Sevgi Uluğ'a eleştiride bulundu. Fatih Kayacı: "Bizim gurp başkanımız konuşma yaptığında mecliste yüklesen sesler hep dikkatimizi çekiyor. Sizin iyi bir meclis yöneticisi olduğunuzu düşünüyorum. Ama bugün  grup başkanımızın konuşmasında değindiği öğretmenler günü kutlamasında sizin 'atanamayan öğretmenleri analım, göreve başlayamadığı için intihar eden öğretmenleri de unutmayalım' diyerek manidar bir şekilde grup başkanına bakmanınızı doğru bulmuyorum." şeklinde konuştu. Eleştirileri kabul etmeyen Uluğ, 7 maddeden oluşan gündem maddelerine geçerek gündem dışı konuşmalara noktayı koydu.