turkcemize-ataturkun-direnciyle-sahip-cikacagiz-1601033616

                                

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Ataşehir Şubesi “Söz uçar yazı kalır” diyor ve derneğin misyonu ile aynı yolda yürüyenleri “Gençliğin Sesi” dergisinde buluşturuyor.

 

“Gençliğin Sesi” dergisiyle üyelerine ve Atatürkçü düşünce dostlarına daha sağlıklı iletişim kurulmasını amaçlayan derneğin bu yeni oluşumuna  Ataşehir Belediyesi de destek vererek derginin  web sitesini hazırlama işini üstlendi.

 

 

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Ataşehir Şubesi, yaşanan koronavirüs küresel krizinde de çalışmalarına devam ediyor.  “Bu zorlu süreçte gereken hassasiyetin gösterilmesi için üzerimize düşen sorumlulukların ve görevin bilincindeyiz” diyen ADD Ataşehir Şube Başkanı Zamani Oğuz Şahin yakın geçmiş zamanda yaptıkları çalışmalar ve Kasım ayında ilk çıkan dergileri için şu ifadeleri kullandı: “Atatürkçü düşünceyi her zaman ayakta tutmak bilinciyle elimizden geldiğince mücadelemizi sürdürmeye devam ettik. Bu süreç içinde yardıma muhtaç 200 ailemize ulaşmayı başardık. Ataşehir’de bulunan 17 mahalle muhtarımızı ziyaret ettik. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, Kadıköy, Şişli şubeleriyle birlikte Kadıköy Meydanı’nda coşkuyla kutladık.”

 

 

"DERGİMİZ HER AY YAYIMLANACAK"

 

“Anadolu’nun çeşitli illerinde bulunan 10 okulumuza, ilk, orta, lise ders kitabı ve üniversite hazırlık kitapları yolladık. Ve en son 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları pandemi bahane edilerek yasaklandı. Atatürkçü Düşünce Derneği olarak bu durumu kabul etmemiz mümkün değildi. Genel merkezimiz ve Türkiye’de bulunan 300’ün üzerinde şubemizle birlikte Atatürk Anıtları’nı çiçek bahçesine dönüştürdük ve genel merkezimizin göndermiş olduğu manifestoyu tüm şubelerimizle eş zamanlı olarak okuduk. Bu gelinen süreçte yönetim kurulumuz olarak farklı neler yapabiliriz diye düşündük. Gençlerimizin editörlüğünü yapacağı siz değerli üyelerimiz ve herkesin beğeneceğini umduğumuz bir e-dergi yayımlamaya karar verdik. Günümüz teknoloji çağı ve pandemi koşullarını da göz önünde bulundurduğumuzda sosyal birlikteliğimizin bu şekilde sağlayacağımıza karar verdik. İçinde önemli tarihi günleri, cumhuriyet değerlerini anlatan resimlerin, yazıların ve eğitim, sağlık, deprem, kadına şiddet gibi güncel sosyal konularla ilgili makalelerin olacağı bir e-dergi formatı düzenledik. Her ay yayımlanacak dergimizin ilk sayısını Atamızın anısına saygı için 10 Kasım'da yayımlamaya karar verdik.”

DERGİNİN BAĞLANTI ADRESİ: https://www.paperturn-view.com/d/genliin-sesi?pid=MTI125847&v=1.1

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM