yusuf-ziya-gumusel-i-makam-odasinda-agirlayan-15482231_8730_m

 

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem, kızını 6 yaşında evlendirdiğine yönelik iddialarla ülke gündemini sarsan Hiranur Vakfı Kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel ile fotoğraflarının çıkmasına yönelik eleştirilere, "Benimle fotoğraf çektirmek isteyenlere, "Sizin sabıka kaydınız var mı?" diye sorma durumum var mı?" şeklinde yanıt verdi. Erdem'in bizzat vakfa gitmesine ve makamında Gümüşel'i ağırlamasına rağmen bu tarz bir açıklama yapması şaşkınlık yarattı.

 

Hiranur Vakfı Kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızını 6 yaşında evlendirdiğine yönelik iddialar ülke gündemini sarstı. Tüm Türkiye bu olayı konuşurken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem'in Sancaktepe Belediye Başkanlığı döneminde Gümüşel'i makamında ağırladığı fotoğrafları paylaştı.

 

ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ

 

Erdem kendisine yönelik yapılan eleştiriler sonrası sosyal medyadan bir açıklama yaparak kendini savundu. Erdem, "Kırk yıllık Siyasi ve Cemiyet hayatımızda milyonları aşan fotoğraf karelerim mevcuttur. On yıl Belediye Başkanlığı yaptım, benimle fotoğraf çektirmek isteyen, veya selamlaşan insanlara; sizin sabıka kaydınız var mı, siciliniz temiz mi diye sorma durumum var mı?" şeklinde kendini savundu.

 

"BELEDİYEMİZDE MİSAFİR ETTİK"

 

Ancak Erdem'in o dönemde yaptığı paylaşımlar bir hayli samimiydi. Yusuf Ziya Gümüşel'den "Hocamız" diye bahseden Erdem, "Hocalarımızı belediyemizde misafir ettik" paylaşımı yapmıştı.

 

VAKFA GİDİP NAMAZ KILMIŞ

 

Erdem bir önceki paylaşımında ise "Hiranur Vakfı'nda cuma namazı sonrası Yusuf Ziya Gümüşel hocamız ve cemaatle hasbihal ettik" demişti.

son dakika.com