271734674_462543821909083_8545308150944236710_n

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Ataşehir ilçe başkanlık binasının açılışını gerçekleştirdi. Babacan genç ilçe Ataşehir’in partileri için önemine değindiği konuşmasında Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin de açılışa katılmasından dolayı İlgezdi’ye teşekkür etti. Battal İlgezdi ise katıldığı açılış sonrası yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Demokrasinin temellerinden biri olan diyalog anlayışından vazgeçmeyecek, ülkemizin ortak sorunlarına birlikte çözümler üreteceğiz.” Babacan konuşmasında partisinin seçim çalışması için gece gündüz çalıştıklarını vurgulayarak, “Gezilmedik cadde bırakmayacağız. Girilmedik sokak bırakmayacağız. Çalınmadık kapı bırakmayacağız.” dedi. Aynı zamanda Babacan, “Şu andaki iktidar Türkiye'yi bir uydurulmuş, gerçeklik aleminde yönetiyor” diyerek iktidarı da eleştirdi.

 

 

DEVA Partisi’nin Küçükbakkalköy’de bulunan ilçe başkanlık binasının açılışı  bugün Ali Babacan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. DEVA Partisi Ataşehir Kurucu İlçe Başkanı Barış Yılmazkaya ve yönetiminin ev sahipliğini yaptığı, Ataşehirlilerin ve partililerin yoğun ilgisinin  yaşandığı açılışta Babacan, merkezi hükümet sistemini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, "Bu ülkenin herhangi bir sorununa çözüm üretme kapasiteleri artık bitti.” ifadelerini kullandı. Yakın gelecek çalışmalarından bahseden Ali Babacan iktidarın ülkenin sorunlarını görmediğinin de altını çizdi. DEVA Partisi’nin kadrosunun önemli isimlerden oluştuğunu ifade eden Babacan her an seçim olacakmış gibi çalışmalarını Türkiye’nin tüm bölgelerinde sürdürdüklerini de işaret etti.

 

İşte Babacan’ın açılış konuşmasında yaptığı o çarpıcı açıklamalar:

 

 

 

*DEVA Partisi İstanbul'da çok yoğun bir çalışma içerisinde. İlçe ilçe mahalle mahalle, cadde cadde, sokak sokak büyüyoruz.

 

*DEVA’nın damarları İstanbul'un her köşesine artık ulaşıyor. Ataşehir çok önemli bir ilçemiz. Yeni, genç ve hızlı büyüyen bir ilçemiz. Ve bu hızla büyüyen güzel ilçemize bizim DEVA Partisi olarak, ilçe başkanlığı olarak hizmet etmeniz, ilçemizde olan biteni yakından takip etmemiz, vatandaşlarımızı dinlememiz ve ülkemiz için yaptığımız hazırlıkları, planları, projeleri vatandaşlarımıza anlatmamız çok çok önemli.

 

ZENGİN BİR TÜRKİYE İŞARETİ

 

*Yaklaşık bir buçuk iki ay önce kongresini tamamlayan ve artık koşuya başlayan Ataşehir ilçemizin bundan sonraki çalışması Ataşehir'de partimizin başarısı için son derece önemli olacak.

 

*Biz başarırsak Türkiye başaracak. Biz başarılı olursak çocuklarımızın, torunlarımızın yaşayabileceği özgür ve zengin bir Türkiye olacak.

 

*Seçim süreci başladı. Ve bu seçimde başarılı olmak zorundayız. Başka bir alternatifimiz yok. Bu seçimde başarılı olmak için de çok çalışmamız gerekiyor. Hep beraber sahada olmamız gerekiyor. Gezilmedik cadde bırakmayacağız. Girilmedik sokak bırakmayacağız. Çalınmadık kapı bırakmayacağız.

 

“DİNLEYEN BİR PARTİ OLACAĞIZ”

 

*Herkese ulaşacağız. Vatandaşlarımızın derdini, arzusunu, beklentisini dinleyeceğiz. Partimizle ilgili eleştiriler olabilir. Bunları dinleyeceğiz, bileceğiz. Yaptığımız çalışmaları, hazırlıkları vatandaşlarımıza anlatacağız. 

 

*Bu interaktif bir şekilde yani iki yönlü bir iletişim olacak. Sadece konuşmayacağız. Aynı zamanda dinleyen bir parti olmayı biliriz. Çünkü dinlemeyen bilemez. Bilmeyen çözemez. Bizim dünyada en son billboardlardaki sloganımızı biliyorsunuz. Dinlemeyen bilemez, bilmeyen çözemez. Dinleyeceğiz, bileceğiz ve çözeceğiz. Amacımız budur.

 

*Şu andaki iktidar Türkiye'yi bir uydurulmuş, gerçeklik aleminde yönetiyor. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı bir konuşuyor, zannedersiniz ki bu ülkede değil. Her şey iyi diyor. Şikayet edenlere ‘nankör’ diyor; işsizim diyenleri  görmüyor. 

 

*Beştepe'de ülkenin gerçekleri görüşülmüyor. Artık bitti. Bu ülkenin herhangi bir sorununa çözüm üretme kapasiteleri artık bitti. Biz zaten bunu bildiğimiz için yola çıktık.

 

* Şu andaki hükümeti bu ülkenin sorunlarına asla çözüm bulamayacağını kesin olarak gördüğümüz anda yeni bir yola çıktık. Yeni bir yol açmaya başladık. Bunun için hazırlanıyoruz. Bu ülke krizlerden çok hızlı çıktı. İnşallah yine olur. Yaptık. Yine yaparız. DEVA kadrolarıyla beraber daha iyisini yaparız. Bunu biliyoruz.