20191002_144155

 

 

Ataşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından okul önlerindeki yaya geçitlerinde kontrollü geçiş için çalışmalar hızla devam ediyor.

Ataşehir Belediyesi, trafikte yaya önceliğine dikkati çekebilmek ve okul önlerindeki trafik kazalarının önlemek  amacıyla ilçede yeni bir uygulama başlattı. 

Yeni getirilen uygulamada kontrollü geçişin sağlanması ve  yayaların güvenliğinin arttırılması uygulamasında görev alan Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yayalara derin bir nefes aldırmayı amaçlıyor.

 

 

 

 

Uygulama sayesinde okullarına güvenli bir şekilde gidebilen öğrenciler ve en çok da veliler bu uygulamadan memnuniyetlerini belirtiyor.

 Yapılan çalışmaların yine belediye tarafından hem gelişimi hem süreci takip etmek amaçlı denetlenerek devam edeceği de zabıta ekipleri tarafından dile getiriliyor. 

 

 

 

 

 

Ataşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmanın denetimi için Ataşehir Fetih Mahallesi’ne  giden Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Der, hem çalışmaları takip etti hem de vatandaşlarla çalışmalarının istişaresini yaptı. Vatandaşlarla ve öğrencilerle konuşan Abdullah Der şunları söyledi:  “ Bu uygulamanın sürekliliği devam edecektir.  Amacımız yayaların trafikte yaşama ihtimali olan kazaları önlemekle birlikte, özellikle çocuklarımızın güvenliğini sağlamak. Bu uygulamamız ilçemizin her  mahallesinde devrededir. Bizler bu  çalışmalarla trafikteki can kayıplarını en aza indirgemeyi amaçlıyoruz. En azından ilçemizde bunu başaracağız.” şeklinde açıklama yaptı. Der’in açıklamalarını dinleyen öğrenciler ve veliler de uygulama için Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.