hjgkgkkl

                         

                                            

 

 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıl dönümünde bayram duygusunun yaşattığı coşku, mutluluk, gurur, birlik , beraberlik, vatan sevgisi bugün  Ataşehir Bulvarı’na ev sahipliği yaptı.

 Siyasi yüzler, eğitim camiası, sivil toplum kuruluşları, ilçe okulları ve birçok Ataşehirli bayramı kutlamak için bir araya geldiler. Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Garnizon Komutan Vekili Metin Durmuş, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Mehmet Emin Özkaya, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Sevgi Uluğ, Ataşehir Emniyet Müdürü Mesut Aslan, Ataşehir Belediyesi başkan yardımcıları,  Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Milli Eğitim birim müdürleri törene katılanlar arasındaydı.

 

 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende  konuşmasını yapmak için  Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş kürsüye davet edildi. Ertaş konuşmasında   birlik ve beraberliğin Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık medeniyetine ulaşmanın yegane şartı olduğunu dile getirdi. Ertaş: “Cumhuriyet bir zaferdir. Milli mücadelenin tescilidir. Topyekun bir milletin varlık mücadelesinin milli egemenlik anlayışıyla yönetime yansıması ve taçlandırılmasıdır. Cumhuriyet mecburiyettir. Bu durum 29 Ekim 1923’de Türk milletinin karakterine vahdetlerine en uygun olan idare  Cumhuriyet idaresidir denilerek, bizzat Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ifade edilmiştir. Bu yönetimde halkın seçme ve seçilme hakkı vardır. Bu yönüyle Cumhuriyet Türk milletine bırakılmış en önemli miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Millet olarak bunun haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Bunun içinki; Cumhuriyetimizin ilanının yıl dönümleri olan Cumhuriyet Bayramlarını her yıl tüm yurtta büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Ülkemizin günümüz dünyasında daha fazla söz sahibi olabilmesi için, Dünya’daki gelişmeleri iyi tahlil etmeli, milli birlik ve dayanışma içerisinde birbirimize kenetlenerek, birlik ve beraberliğimizi sürdürmeliyiz. Üzerinde bulunduğumuz coğrafya tarihin her döneminde  politik, strateji ve polemik bir cazibe merkezi olmuştur.  Yaşadığımız bu zorlu coğrafyada var olabilmenin, büyümenin güçlü ve mutlu olabilmenin  temel koşulu birlik ve beraberlik bilincine sahip olmaktır. Aziz milletimiz gücünü ve bekasını sağlayan enerjisini  birlik, beraberlik ve kardeşliğinden almaktadır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vatan düşmanlarının üzerimizdeki planları bozulmaya mahkumdur. Birliğimiz en zor zamanlardaki dayanağımız olduğu gibi Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlıklar düzeyine çıkaracaktır. Zira milli mücadelede sağlanan zafer  sağlayan birlik ve beraberlik gücüyle kazanılmıştır.” 

 

 

 

 

Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş’ın konuşmasından sonra öğrencilerin Cumhuriyet konulu şiirleri ve Cumhuriyet Kupası Kros Yarışması’nda dereceye giren sporcu öğrencilerine ödülleri verildi. Halk oyunları gösterileri ve okulların resmi geçiş törenlerinin ardından Cumhuriyet Bayramı  96. yaşının kutlandığı tören sona erdi.

 

Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yaşının kutlandığı törende Ataşehir İlçe Spor Şenlikleri Cumhuriyet Kupası Kros Yarışması’nda Ödül alan öğrencilerin listesi şöyle sıralanıyor:

 

 

 

FERDİ  SIRALAMA:

 

 

KÜÇÜK KIZLAR:

1-Azra Naz ERCAN Sare Selahattin Uzel OO 

2-Yaren ALTAY Sare Selahattin Uzel OO

3-Özge ASLAN Sare Selahattin Uzel OO

 

KÜÇÜK ERKEKLER:

1-Eyüp KAYA Rabia Leman İ.H. OO

2-Emirhan KAYA Ali İhsan Hayırlıoğlu O.O

3-Akif S. Yılmaz Sare Selahattin Uzel OO

 

 

 

YILDIZ KIZLAR:

1-Rojin Yıldız Sare Selahattin Uzel OO 

2-Şevval Çatalca Rabia Leman İ.H.O

3-Ceren Kaçan Sare Selahattin Uzel OO

 

YILDIZ ERKEKLER:

1-Tuha DOKTAŞ Sare Selahattin Uzel OO 

2-Veysel ÜNSAL Rabia Leman İ.H.O 

3-Ali Karadeniz Ali İhsan Hayırlıoğlu O.O

 

 

 

 

GENÇ KIZLAR:

1-Ceydanur YILMAZ Prof. Faik Somer Spor Lisesi

2-Yaren SIRITOĞLU Prof. Faik Somer Spor Lisesi

3-Merve UĞURLU Prof. Faik Somer Spor Lisesi

 

GENÇ ERKEKLER: 

1-Doğan YILMAZ Prof. Faik Somer Spor Lisesi

2-Hakan IŞIK Mehmet Rauf A.L.

3-Semih Y. Hekimoğlu Mehmet Rauf A.L.

 

 

 

TAKIM SIRALAMASI:

 

 

KÜÇÜK KIZLAR:

1-Sare Selahattin Uzel O.O

2-Piri Reis O.O

3-Rabia Leman İmam Hatip Ortaokulu

 

KÜÇÜK ERKEKLER:

1-Ali İhsan Hayırlıoğlu O.O

2-Rabia Leman İmam Hatip Ortaokulu 

3-Sare Selahattin Uzel Ortaokulu

 

 

 

YILDIZ KIZLAR:

1-Rabia Leman İmam Hatip Ortaokulu

2-Sare Selahattin Uzel Ortaokulu 

3-Şehit Haşim Usta İ.H. Ortaokulu

 

YILDIZ ERKEKLER:

1-Rabia Leman İmam Hatip Ortaokulu 

2-Ali İhsan Hayırlıoğlu O.O

3-Sare Selahattin Uzel Ortaokulu

 

 

GENÇ KIZLAR:

1-Prof. Faik Somer Spor Lisesi

2-Ataşehir Anadolu Lisesi 

3-Ataşehir Kız Mesleki Teknik Anadolu Lisesi

 

 

GENÇ ERKEKLER:

1-Prof. Faik Somer Spor Lisesi

2-Mehmet Rauf Anadolu Lisesi

3-Ataşehir Rotary Anadolu Lisesi