LKMGŞEI

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi basınla bir araya geldi. Çarpıcı açıklamalarda bulunan İlgezdi’nin düzenlediği toplantıda Ataşehir’de 7. kez yapılacak olan, ilçede farklı kültürlerin bir arada yaşamasını festival haline getiren Kardeş Kültürleri Festivali seçim  çalışmasına benzetildi. 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik  konuşan Battal İlgezdi, “Benim adayım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Ben tabii ki partimin genel başkanını Cumhurbaşkanı olarak görmek isterim.” ifadelerini kullandı. Öte yandan kendisinin yerel seçimlerde aday olup olmayacağı sorulduğunda ise “henüz erken” açıklamasında bulundu. 

 

"BENİM ADAYIM KILIÇDAROĞLU"

 

 Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi makamında basınla bir araya geldi. Sohbet havasında geçen toplantıda Başkan İlgezdi’nin tek katılması dikkat çekti. Toplantıda yaklaşan 2023 seçim rüzgarı da esti. Cumhurbaşkanı adayı olarak Kılıçdaroğlu’nu işaret eden İlgezdi toplantıda bir çok konuyu ele aldı. Gelenekselleşen Kardeş Kültürleri Festivali’nin  duyurusunu yapan Battal İlgezdi, yakın zamanda iktidar tarafından konserleri engellenen Melek Mosso’nun  konser ekibinde olması sorulduğunda sanatçının muhalif olabileceğinin vurgusunu yaparak bu tutumu yanlış olarak değerlendirdiğini belirtti.  

 

"BU ŞEKİLDE YAPILAN SALDIRILARI KABUL EDEMEM"

 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İlgezdi son zamanlarda sosyal medyada adını gizleyerek belediye hakkında olumsuz iddialar ortaya atan kişi veya kişiler hakkında da konuşarak şunları söyledi: “Benim bu konudan henüz haberim oldu. Bu ahlaklı ve edepli değil. Söz konusu yapılan tavır çok yanlış ve çirkin. Bizler tartışabiliriz ama bu şekilde değil. Yargı var; gerekli yerlere şikayet edilebilir. Kişiler yasal haklarını kullansınlar. Bu şekilde yapılan saldırıları kabul etmek mümkün değil.” 

 

HDP'YE BAKANLIK VERİLECEK İDDİALARI İÇİN İLGEZDİ NE DEDİ?

 

Battal İlgezdi’ye yöneltilen bir diğer soru da CHP’li Gürsel Tekin’in iktidar olunduğunda HDP’ye bakanlık verilebilir iddiaları üzerine oldu. İlgezdi konuyla ilgili, “Bu soru benim boyumu aşar ama sonuçta CHP’nin Genel Başkanı var. Bu konuda hem Genel Başkanımız hem de parti sözcüsü açıklamalarda bulundu. Gürsel Tekin de yıllardır siyaset yapan biri. Söz konusu açıklama kişinin kendisini bağlar.” dedi.

 

"BEN ONAYLAMAZSAM İMAR ÇIKMAZ"

 

İmar konusunun sık sık gündeme geldiği toplantıda İlgezdi, “Kendi üzerine vazife olmayan kişiler imarı ben çıkardım açıklaması yapıyor. Ben onaylamazsam imar çıkmaz.” şeklinde konuştu.

 

BELEDİYE PERSONEL GİDERLERİNİ KARŞILAYABİLİYOR MU?

 

Geçtiğimiz aylarda AK Parti grubu tarafından meclise taşınan belediye personel fazlalığı üzerine Ataşehir Belediyesi   personeline yüzde 110 zam yaparak Türkiye’nin en çok zam yapan belediye olmasının AK Partili Meclis Üyeleri tarafından nasıl değerlendirileceği sorulduğunda ise Başkan İlgezdi şunları söyledi: “Şimdi İçerenköy’e bir kültür merkezi açıyoruz. 400 kişi çalışacak orada. Sonuçta parayı bulup ben verebiliyor muyum? Ona baksınlar.”