e1c9248a597841ae8aa118fd88ce04ec

Sanatın birleştirici gücü Ataşehir’de devam ediyor.

Sokakların müzikle dolduğu ilçede Ataşehirliler hep bir ağızdan türkülere eşlik ediyor.

Türk toplumunun kültürel ve sosyo-ekonomik yaşamını yansıtan değerler Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kardeş Kültürleri Festivali’nde yeniden hatırlanıyor.

 

Ataşehir Belediyesi'nin bu yıl yedincisini düzenlediği Kardeş Kültürlerin Festivali'nin dördüncü gününde usta sanatçılar Arif Sağ, Belkıs Akkale, Erdal Erzincan ve Tolga Sağ İçerenköy Mahallesi İdman Yurdu Sahası’nda sahne aldı. Konser alanını gelen binlerce Ataşehirli  doldurarak türkülere eşlik etti.

 

 

 

Festivale; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, CHP PM üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, Belediye Meclis Üyeleri, Ataşehirli Muhtarlar ve çok sayıda İstanbullu katıldı.

 

Yoğun ilgi gören konserde Tolga Sağ ve Erdal Erzincan’nın solo performansının ardından Arif Sağ, Belkıs Akkale, Erdal Erzincan ve Tolga Sağ birlikte sahne aldılar. Halk Müziği’nin sevilen eserlerini seslendiren usta sanatçılara dinleyiciler de hep bir ağızdan eşlik ederek unutulmaz bir akşam yaşadılar.

 

Konser sonunda Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi usta sanatçılara teşekkürlerini sunduktan sonra plaket ve çiçek takdim etti.