KORONA GÖLGESİNDE 23 NİSAN ATAŞEHİRDE GÜNDEM 4

 

Pandemi nedeniyle belirli sayıda kişilerin katılımıyla gerçekleşen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu ile gerçekleşti. 

Ataşehir’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 101. yıl dönümü, pandemi nedeniyle alınan tedbirler önlemler altında geçti. Ataşehir Cumhuriyet Parkı’nda gerçekleşen törene; Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday, Şube Müdürleri, Kamu Kurum Temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, Muharip Gaziler, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın ve İlçe ana kademe yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları ile eğitimciler ve zabıta personeli katıldı.

Cumhuriyet Parkı’nda gerçekleşen törende Atatürk Anıtı'na ilk çelengi Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday, Şehit Hasan Akan İlkokulu öğrencileriyle birlikte koydu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı, İstanbul Barosu Ataşehir İlçe Temsilciliği, Ataşehir Mahalle Muhtarları, Derneği Muharip Gaziler Derneği Ataşehir Şubesi, Ataşehir Eğitim Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği Atatürk anıtına çelenk sundular. 

CHP DIŞINDA KATILAN SİYASİ PARTİ YOK 

Ataşehir CHP İlçe Başkanlığı dışında diğer siyasi partilerin törene katılmaması dikkat çekti. 

Tören, çelenk sunumu ardından sona erdi. 

 

ATAŞEHİR'DE 23 NİSAN ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

Ataşehir'de Ataşehir Belediyesi 23 Nisan Etkinlikleri kaspamında, Covid-19 pandemisi tedbirleri kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yalnızca ses araçları, bando ve animatörlerin yer alacağı bir kutlama planlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda; 1 TIR, 1 otobüs ve 13 ses aracıyla Ataşehir’in 17 mahallesinde 23 Nisan coşkusu yaşatılacak.

 

TIR ve otobüs, saat 13.00’de Trendist Migros önünden hareket ederek beraberinde 2 özel bando ve müzikler eşliğinde Ataşehir’in ana arterlerini dolaşacak. Evlerinin balkon ve camlarına çıkan çocukları, masal kahramanı animatörler selamlarken, bando ekibi de 23 Nisan’a özel müzikler çalacak. Otobüs, TIR ve ses araçları saat 13.00 – 18.00 arasında Ataşehir’de sokaklarda olacak. (Kaynak: Serkan Şimşek) 

 ATAŞEHİR'DE GÜNDEM