gemi arızası Himmet Kaya Ataşehir'de Gündem

İstanbul Boğazı'nda tankerin arızalanması sonucu gemi trafiğine ara verildi. Tanker arızasını gidermek için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı Kurtarma römorkörleri ile KEGM botu ve kılavuz kaptan yönlendirildi. Boğaz’da gemi trafiği çift yönlü kapatıldı.

 

 

İstanbul Boğazı'nda ''Ahmet Telli'' adlı tanker, Keçilik Koyu mevkiinde makine arızası yaşadı. Arıza nedeniyle İstanbul Boğazı gemi trafiğine kapatıldı.

 

KIYI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HAREKETE GEÇTİ

 

Tankere müdahale için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı Kurtarma-10, Kurtarma-7 römorkörleri ile KEGM-5 botu ve kılavuz kaptan yönlendirildi.

 

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ''İstanbul Boğazı Keçilik Koyu mevkiinde makine arızası yaşayan Ahmet Telli isimli tankerin yanında olan Kurtarma-10 Römorkörümüzün yanı sıra İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri koordinasyonunda Kurtarma-7 Römorkörümüz, KEGM-5 botumuz ve Kılavuz Kaptanımız tankere yönlendirildi. İstanbul Boğazı gemi trafiği askıya alındı.''

 

 

1,5 SAAT SONRA GEMİ TRAFİĞİNE AÇILDI

Makine arızası veren gemi kılavuz kaptan ve kurtarma römorkörleri eşliğinde Ahırkapı'ya çekildi. Tankerin çekilmesinin ardından İstanbul Boğazı, yaklaşık 1,5 saat sonra gemi trafiğine açıldı. Ntv