Başak-Cengiz-Gelecek

Gelecek Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı, geçtiğimiz hafta Barbaros Mahallesi Karanfil Sokak’ta samuray kılıcıyla katledilen 28 yaşındaki Mimar Başak Cengiz’i katledildiği yerde andı. Başak Cengiz’in katledildiği yerde toplanan partililer adına açıklamayı Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin oldu.

 

Dava sürecini yakından takip edeceklerini belirterek konuşmasına başlayan Şahin, "Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı olarak, bu konuyu ilk günden itibaren yakından takip ettik. İlk günden itibaren genel başkanımız sayın Ahmet Davutoğlu da meseleyi yakından takip ediyor. Bu cinayeti şiddetle kınıyoruz. Failin kurtulmaması için bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağımızı burada paylaşmak istiyoruz" dedi. 

"ATAŞEHİR'DE BİLE OLUYORSA..."

İstanbul'un Ataşehir gibi en güvenli olarak bilinen ilçelerinden birinde böyle bir cinayetin yaşanmasının endişe verici olduğunu ifade eden Şahin, "Tabii ki üzücü, kan donduran bir olay bu. Burası İstanbul’un en güvenli yerlerinden birisi olarak bilinen bir yerdi. Maalesef İstanbul’un en güvenli yerlerinden birisinde bile böyle bir cinayet işlenebiliyor. Bu konunun üzerine ciddi ciddi düşünmek gerekiyor" şeklinde konuştu. İsa Mesih Şahin, bu olayın yurttaşlar için ciddi bir can güvenliği sorununu gösterdiğini belirtti.

Katil zanlısı Can Göktuğ Boz hakkında daha önce pek çok şikayetin yapıldığını, ancak bu şikayetlerin sonuçsuz kaldığını belirten Şahin, "Aldığımız bilgiye göre, site sakinleri, bu cinayeti işleyen kişiyle ilgili daha önce de şikayetlerde bulunmuşlar. Yani daha önce kolluk kuvvetine bu kişiyle ilgili şikayet gitmiş, ama bu şikayet yeterince araştırılmamış, incelenmemiş. Yine bu kişinin suça meyilli olduğu, evindeki aramalarda bir sürü bıçak bulunduğu haberleri basında yer aldı. Böyle bir kişinin tespit edilememiş olması, onca şikayete karşın duyarsız kalınması da ayrıca üstünde durulması gereken konulardır" ifadelerini kullandı.

 

"SOKAĞIN İSMİ BAŞAK CENGİZ OLSUN"

 

Kolluk sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmadığına değinen Şahin, "Kolluk kuvvetlerinin daha sağlıklı çalışmaları gerekiyor" dedi.

Başak Cengiz'in katledildiği Karanfil Sokak'ın adının Başak Cengiz Sokak olarak değiştirilmesini talep eden Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, konuşmasını "Bu sokağın adı Karanfil Sokak. Başak Cengiz’in adının yaşatılması için bu sokağın adının Mimar Başak Cengiz Sokak olarak değiştirilmesi talebimizi de burada dile getirmek istiyorum" sözleriyle tamamladı.