BARBAROS MAHALLESİ KAPALI PAZARI YENİDEN HİZMETTE

Barbaros Mahallesi Mor Amber Sokak’ta 1 yıl önce açılışı gerçekleşen, ancak pandemi nedeniyle uzun süre hizmet veremeyen kapalı pazar alanı 9 Temmuz’dan itibaren halkın hizmetinde…

 

Haftada üç gün kurulacak kapalı pazarda, her Cuma günü giyim, aksesuar, ev tekstili ürünleri, her Cumartesi günü meyve, sebze ve gıda, her Pazartesi ise kumaş ve hırdavat ürünlerinin satışı gerçekleşecek.

 

Pazar açılışına; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Der, Hüseyin Hışman, Kalender Özdemir, Sadık Semih Kayhan, Anadolu Yakası Pazarcı ve Seyyar Esnaf Odası Başkanı Memet Emin Yarar, Ataşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Kudret Aslan, Belediye Meclis Üyeleri, Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turhan Dolu ile Ataşehirli vatandaşlar katıldı.

 

 

Anadolu Yakası Pazarcı ve Seyyar Esnaf Odası, Barbaros Kapalı Pazarı’nın yeniden hizmete açılması nedeniyle, 9-12 Temmuz’da alışveriş yapanlara ücretsiz kavun, 10 Temmuz’da alışveriş yapan müşterilerine ise ücretsiz patates ve soğan dağıtılacağını ifade etti.

 

Ataşehir’de kurulan sokak pazarlarını modern kapalı pazar alanlarına dönüştüren Ataşehir Belediyesi, bu sayede pazar esnafının daha iyi şartlarda hizmet verebilmesini ve vatandaşların da hava şartlarından etkilenmeden alışveriş yapabilmesini sağlıyor.

 

 

Toplam 5.500 metrekare kapalı alana sahip Barbaros Kapalı Pazar Alanında; Zabıta bürosu, büfe, tuvaletler, elektrik ve jeneratör odası, yönetim odası ve su depoları yer alıyor.

 

 

Küçükbakkalköy, Örnek ve Esatpaşa mahallelerinin ardından Barbaros Mahallesinde vatandaşlar yeniden bölgelerinde kapalı pazar alanı açıldığı için mutlu olduklarını ifade ettiler.

 

Anadolu Yakası Pazarcı ve Seyyar Esnaf Odası Başkanı Memet Emin Yarar, pandemi nedeniyle zor durumda olan üreticiyi de desteklemek amacıyla böyle bir promosyon çalışması yapmayı uygun bulduklarını belirterek, Adana’daki üreticiden ve pazarda tezgah açan esnaftan Oda olarak satın aldıkları ürünleri, vatandaşa ücretsiz olarak dağıtacaklarını sözlerine ekledi.

 

Yarar, “Hem üretici, hem pazarcı esnafı hem de vatandaş salgın süresince zor günler geçirdi ve geçirmeye devam ediyor. Ataşehir Belediyesi’nin de destekleriyle, Barbaros Kapalı Pazarı’nın açılışında böyle bir çalışmaya gittik. Amacımız, küçük de olsa herkesi mutlu edecek bir çalışma gerçekleştirmek” dedi.