259444106_10223569013072258_3476019455310234144_n

Ataşehir Belediyesi ilçeye özgü zenginlik olan dağ çilekleri için doğa yürüyüşü düzenledi. Etkinliğe katılanlar arasında çocukların sayısının fazla olması dikkat çekti. Küresel kriz pandemide daha çok açık hava etkinliği düzenleyen belediye Kayışdağı Ormanı doğa yürüyüşüyle vatandaşlarla ilçenin zenginliklerini paylaştı. 

 

 

Ataşehir Belediyesi, görüntüsü ve aromasıyla tropikal meyveyi anımsatan ve şifalı bitki olan dağ çileği için doğa yürüyüşü düzenledi. Belediye günler öncesinden planlanan etkinlik için ilçenin 3 farklı yerinden ring seferleri düzenledi. 7'den 70'e renkli katılımın gerçekleştiği Dağ Çileği Yüryüşü'nde Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Ekrem Köse parkur hakkında bilgi verdi. Öte yandan Ekrem Köse yürüyüş sonrasında belediyenin katılımcılara sürprizi olduğundan da bahsederek, " Dağlardan topladığımız bu çileklerden  yapmış olduğumuz marmelat var. Onlardan her aileye birer tane vereceğiz. Şimdiden teşekkür ediyorum katılım için'' dedi. Etkinlik alanında güvenlik önlemleriyle birlikte, yürüyüş parkuru için görevliler vatandaşlara etkinlik sonuna kadar rehberlik yaptılar.

 

BELEDİYE "ŞEHRİN İÇİNDE ŞEHİRDEN UZAKTA" ETKİNLİNEĞE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

 

 

Kayışdağı Ormanı gezisi sırasında vatandaşlara bilgi broşürü de dağıtıldı. Dağ çileğinin yetiştiği bölgeleri, ağaç yapısı, tüketilebilinecek yerleri, içerdiği vitamin ve minarelleri, yararları ve çok tüketildiğinde yol açaçağı sorunların vs. bilgilerinin akışında belediye, ilçenin şehrin içinde şehirden uzak hayat yaşanabileceğini vatandaşlara uygulamalı olarak gösterdi. Öte yandan belediye tarafından vatandaşlara dağ çilekleri toplamaları için sepet verildi. Parkur bitiminde sepetlerini doldurmaya çalışan ailelere ormandan toplanan dağ çilekleriyle hazırlanan marmelatlar dağıtıldı.